NEC '75 nog niet veel van, want na een aardige eerste helft, die met een 3-1 score werd afgesloten, was het in de tweede helft weer het oude liedje. Veel lopen met de bal, veel foute passes en zwakke communicatie hadden tot gevolg dat het uiteindelijk 3-4 werd. Misschien heeft het Ajax-team hier toch weer van geleerd en wordt het roer nog tijdig omgegooid. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Moesten wij in het vorige Ajax Magazine besluiten met een nederlaag voor het vierde zaterdagelftal, thans kunnen wij berichten dat het team het puntentotaal meer dan verdubbeld heeft dankzij een 3-0 thuisoverwinning op V&V 3. Het zal wel altijd een raadsel blijven of dit nu lag aan de kwaliteiten van het elftal of aan het praatje vooraf van trainer Henk Buskermolen en ondergetekende. Vast staat dat de mannen voorafgaand aan de wedstrijd tegen V&V de koppen bij elkaar gestoken hebben om een belangrijke kwestie te bespreken. Er gingen namelijk in de groep geluiden op dat er te veel met dezelfde mensen gespeeld wordt, zodat vaak dezelfde mensen reserve staan. Het voordeel van een leider die meetraint, is dat hij direct op de hoogte is van eventuele probleempjes binnen de groep, na overleg met de trainer werd besloten om vanaf deze gedenkwaardige zaterdag een hernieuwde start te maken en zoveel mogelijk te proberen iedereen genoeg speelminuten te geven. Dit resulteerde direct in een 3-0 overwinning, met langs de kant mensen als Keje Molenaar, Werner Schaaphok, Dick van Wagtendonk, Mark Vrolijk en Herman Pinkster. De thuiswedstrijd tegen koploper Valleivogels had eigenlijk niet gespeeld mogen worden. Ajax ging op een grasmat die veel weg had van het Thialfstadion in Heerenveen, kansloos met 1-4 ten onder. Hierna trad de winterstop in, wat geenszins betekende dat Ajax 4 geen activiteiten aan de dag legde. Na de laatste training is een groot gedeelte van de spelersgroep eerst gezellig bij elkaar gaan zitten in de huiskamer van Ruud Verschoor, waarna een bezoek gebracht werd aan het leidseplein. Daar voegden zich diverse jongen van Ajax 3 bij de groep, zodat het tot in de late, of vroege uurtjes van de volgende morgen heel gezellig is gebleven. De opnieuw ingevoerde Nieuwjaarsreceptie (met dank aan de Evenementencommissie, met onder anderen Thijs Lindeman en Jan Buskermolen) bleek een groot succes. Helaas kon ondergetekende hierbij niet aanwezig zijn, aangezien hij sinds een aantal jaren zijn nieuwjaarsreceptie viert op Gran Canaria. Waar ik wel bij aanwezig was, omdat ik zelf de initiatiefnemer ben geweest, is het jaarlijkse uitje naar de sauna in Putten. Wij verzamelden op sportpark de Toekomst, waar wij werden ontvangen door Toon, de vaste buschauffeur van het eerste elftal. Deze sauna-trip is zo populair dat Toon reeds lang van tevoren had aangekondigd deze dag vrij te zullen Foto: Louis van de Vuurst houden om ons weer te kunnen rijden. In de super-de-luxe bus, met bar, video en kaarttafels aan boord, zat de stemming er zoals gewoonlijk al vanaf het begin goed in. In Putten werden wij welkom geheten door de gastvrouw met badjassen, slippers en handdoeken, en door Dolf van Zoest. In het restaurant begonnen wij met een drankje, of twee, of drie, en natuurlijk een heerlijke saté, met patat en garnering. Wij brachten een fantastische avond door in de sauna te Putten en genoten op de terugweg enorm van de Jiskefet-videoband en een mooie natuurfilm. Moe maar voldaan arriveerden wij om ongeveer half drie weer op het parkeerterrein van de Toekomst. Normaal is het zo dat als junioren of senioren in de bus van het eerste elftal weggaan, men graag op iemands stoel wil zitten die beroemd is. Nu is mij ter ore gekomen dat sinds wij naar de sauna zijn gegaan met de bus van Toon, de spelers en begeleiders van het eerste elftal heel graag willen weten wie van het vierde elftal waar heeft gezeten. Is dit mooi of niet? Joop Leeuwendaal

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 98