Foto: Louis van de Vuurst Ajax er weer stevig tegenaan, maar de tegenstander was met hetzelfde idee het veld opgekomen, waardoor er zich een bloedstollende strijd afspeelde, met hachelijke momenten voor beide doelen. Het bleef 0-1, tot de negentigste minuut. Toen werd Giovanni Frankel in het vijandelijke strafschopgebied onderuit gehaald en kon aanvoerder Cees van Oevelen ons in veilige haven brengen door de toegestane strafschop beheerst in te schieten. In de vele minuten blessuretijd die daarna nog volgden, gebeurde nog van alles voor ons doel, maar het bleef uiteindelijk bij 0-2. In de uitwedstrijd tegen Huizen was het op een door de vorst hard en glad veld voor de spelers al lastig zich staande te houden, laat staan te voetballen en dat was zeer in het nadeel van Ajax. Het begon wel weer voortvarend voor Ajax, want Nuno Ferreira had opnieuw al zeer snel succes, maar een keepersfout was er de oorzaak van dat Huizen weer langszij kon komen. Wat de Ajacieden ook probeerden, onder deze moeilijke omstandigheden, de stand bleef 1-1. Vrijwel alle velden waren afgelast vanwege de vorst, maar het Ajax-veld was goedgekeurd voor de wedstrijd tegen Spakenburg. Het veld was wel egaal, maar keihard, moeilijk bespeelbaar en vrij gevaarlijk. Ajax wist zich echter het snelst aan de omstandigheden aan te passen, kreeg een overwicht en diverse kansen, die door de gladheid echter niet werden benut. Eerst kort voor rust wist Richard Louwers een vrije schop schitterend in de kruising te krullen. Na de warme thee speelde Spakenburg agressiever en werd de strijd zo nu en dan grimmig, maar ongelukken bleven gelukkig uit. In deze periode wist Ajax de stand uit te bouwen tot 2-0. Cees Vos werd door Nuno Ferreira in staat gesteld de bevrijdende goal te scoren. Vermeld dient te worden, dat Ron de Vries als enige kennelijk nergens last van had en als een jonge hinde heerste op dit veld als in zijn jongensjaren. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Het derde zaterdagelftal heeft voor de winterstop nog twee wedstrijden gespeeld. Allereerst was Aalsmeer te gast op de Toekomst. En net als in de voorafgaande weken was het ook nu niet best. In de eerste minuten liepen we al tegen een 0-1 achterstand aan en hoewel we daarna 85 minuten lang in de aanval waren, kregen we de bal niet in de goal. Het was allemaal te traag, te slordig of te nonchalant. Aalsmeer wachtte de Ajax-aanval op de zestien-meterlijn af, kon alles rustig opvangen en ging met de drie punten naar huis. De laatste ontmoeting voor de strenge winter was tegen koploper CSW. Door een keepersprobleem stond Brian Leeuwin in de goal en op een erg hard veld kwam Ajax er deze middag niet aan te pas. Het leek wel of de Ajacieden op schaatsen stonden in plaats van op voetbalschoenen. CSW was bereid om risico's te nemen en was Ajax daardoor volkomen de baas. Na een 2-2 tussenstand werd het uiteindelijk 4-2 in het voordeel van de mannen uit Wilnis. Ondanks de uitslag is het team dank verschuldigd aan Brian Leeuwin voor het keeperswerk. Aan hem heeft het beslist niet gelegen. De Ajax-goals kwamen op naam van Ringo Spaargaren, die tweemaal van de penalty stip mocht scoren. Het is te hopen dat het elftal nu wakker geschud is voor de tweede helft van de competitie, maar daar bleek tijdens de winterstop op het kunstgrasveld tegen AA

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97