klaar voor competitiehelft Voor de winterstop speelde het eerste zaterdagelftal nog twee wedstrijden, die beide gewonnen werden. Ook de twee vriendschappelijke wedstrijden op het kunstgras werden met een zege afgesloten. Kortom, Ajax is klaar voor de tweede competitiehelft. toestaan en daarvan werd door Rosco Viereck gretig geprofiteerd. Ajax bleef overheersen, maar moest zeer attent zijn op de snelle counter van Sportlust. Kort voor rust kwam echter toch de gelijkmaker. Een vrije schop, recht voor het doel, verdween om de muur, met een stuit op de harde grond, langs de verbouwereerde Dennis van der Wal. In de tweede helft wierpen de gastheren vooral veel fysieke krachten in de strijd en speelden zij soms op de rand, ten koste van veel vrije schoppen en enkele gele kaarten. Ajax bleef echter rustig en kwam een kwartier voor tijd weer op voorsprong. Een corner van Fabian Taylor werd door een verdediger koppend langs zijn eigen keeper gewerkt (1-2). Sportlust, dat even het spoor bijster was, schonk Ajax vervolgens in enkele minuten drie prachtige kansen. De laatste werd na een combinatie tussen Patrick Schuurman en Paulo Meijndershagen door de laatste afgerond. De strijd leek beslist, maar een enorme defensiefout van Ajax leidde twee minuten later alweer tot 2-3. In de laatste vijf minuten speelde de ploeg uit Woerden alles of niets, maar Ajax liet de winst niet meer glippen. Laatste optreden De wedstrijd in Woerden bleek voorlopig het laatste optreden in de competitie te zijn. De winterstop brak al een week te vroeg aan en met aansluitend de wintergebeurtenis bij uitstek, de Elfstedentocht, was het duidelijk dat we ook niet op 11 januari opnieuw zouden starten. De vorst zat te diep in de grond en we mochten blij zijn dat de velden in februari weer enigszins bespeelbaar waren. De enige mogelijke bedrijvigheid kon nu slechts op het kunstgras plaatsvinden en het moet gezegd dat daar bijzonder intensief gebruik van gemaakt is. Ajax kwam tweemaal binnen de lijnen en wel tegen zondaghoofdklasser OSV en zaterdaghoofdklasser IJsselmeervogels. Hoewel daar gezien de omstandigheden niet te veel waarde aan mag worden toegekend, eindigden beide ontmoetingen in een zege, respectievelijk 3-2 en 3-0, waarbij dient te worden aangetekend, dat de beide tegentreffers tegen de Oostzaners ook op naam van Ajax-spelers kwamen. Hopelijk duurt de winterpauze niet al te lang meer, zodat wij u in ons volgende overzicht weer verslag kunnen doen van de reguliere competitie. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 In de uitwedstrijd tegen DOVO uit Veenendaal wist Nuno Ferreira al in de derde minuut een schitterende actie van Ronald Renzema fraai af te ronden. (0-1). Er zat in de beginfase zelfs meer in voor Ajax, maar de kansen werden helaas gemist. Intussen waren de aanvallen van DOVO niet van gevaar ontbloot, maar Ajax wist, zij het met moeite, de rust met deze 0-1 stand te halen. Na de rust ging

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 95