Zaterdag erdag eede Foto: Louis van de Vuurst In Numansdorp moest Ajax aantreden tegen NSW. Het werd een wedstrijd waarin Ajax voor de rust heer en meester was. Reeds na vijf minuten scoorde Ajax uit een vrije schop van Dennis Bogaard, die door de goed voor zijn man komende Rosco Viereck fraai vallend werd ingekopt. Even later mocht Rogier Siemons vrij door het centrum oprukken, maar de NSW- doelman kon ten koste van een corner zijn ploeg nog in de race houden. Helaas kon Ajax op dat moment geen genadeklap toebrengen. Langzaam kregen de gastheren iets meer grip op het Ajax-spel, maar echt gevaarlijk werd het niet. Na de thee kwam NSW al na vijf minuten tegen de verhouding in op gelijke hoogte en zat het gevaar van een achterstand er een poosje in, omdat onze opponent meer druk probeerde te maken. Langzamerhand hervond de Ajax-ploeg zich echter weer en een kwartier voor tijd werd Rogier Siemons op links goed vrij gespeeld, zijn afgemeten voorzet bereikte Patrick Schuurman, die beheerst 1-2 scoorde. Hoewel NSW met een slotoffensief de bakens nog trachtte te verzetten, was het Imro Wielkens, die de zege veilig stelde door kort voor tijd van elf meter raak te schieten (1-3). Op een gedeeltelijk bevroren en daardoor moeilijk bespeelbaar veld was Ajax ook in Woerden tegen Sportlust '46 de betere ploeg. Dat leidde reeds na een minuut of tien tot een 0-1 voorsprong. Jerry van Haagen ging een combinatie aan met Patrick Schuurman, kreeg de bal terug en schoot hard in. De doelman kon slechts in een reflex reageren, moest een rebound

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 94