in de loop der jaren echt overal wel gestaan. Behalve op goal dan. Maar echt, hoor, ik begon als rechtsback, ik heb spits gestaan, op de tien, op de zes, op drie en in het eerste en in het tweede op vier.' Meteen na zijn eerste seizoen maakte de oud-DWS'er een sprongetje van de eerstejaars D naar de Cl, met daarin andere de huidige voorman van Real Madrid Clarence Seedorf en Patrick Kluivert. Louhenapessy: 'Vooral dat jaar met Clarence en Patje was prachtig. Ik zou alleen maar voor een toernooi aan het begin van het seizoen met dat elftal meegaan, maar eigenlijk ben ik er na de voorbereiding op het seizoen niet meer uit geweest. Ik werd de vaste rechtsback en dat beviel me prima. Dat was denk ik wel het beste jaar dat we gehad hebben. We wonnen dat seizoen zo'n beetje alles wat er maar te winnen viel. In totaal werden we bij elf toernooien eerste. Eén keer wonnen we geloof ik de tweede prijs.' Wellicht overbodig te zeggen dat dit team met vijf vingers in de neus kampioen werd. Balboapleintje Plezier stond volgens Louhenapessy centraal bij de jeugd. 'Al spelenderwijs werd de druk beetje bij beetje opgevoerd. Maar als je zoals ik al vanaf het begin bij Ajax speelt, dan wen je daar vanzelf aan. Nu is voetbal echt mijn vak geworden. Tijd voor plezier is er vanzelfsprekend minder.' Ook het straatvoetbal is verleden tijd voor de jonge profs. Waar vroeger dag in dag uit na school een balletje werd getrapt, wordt de spaarzame tijd nu gebruikt om te rusten. Eigenlijk traint Eli met de krachttraining erbij dagelijks twee keer, zodat voor weinig andere dingen tijd overblijft. 'Vroeger was dat allemaal anders. Ik woonde vlak bij Tarik Oulida op de Balboastraat. Hij was zo'n beetje mijn buurjongen en we waren altijd wel te Foto: Louis van de Vuurst vinden op het Balboapleintje bij ons op de hoek. Daar hebben vroeger Ruud Gullit en Frank Rijkaard ook nog veel gespeeld. Nu zie ik Tarik nog af en toe, dan praten we even over hoe het gaat en dan gaan we weer verder. Het pleintje? Nee, daar kom ik niet meer. Daar is nu een volgende generatie aan het voetballen. In mijn vrije tijd probeer ik zoveel mogelijk te rusten. Een beetje tv kijken, wat lezen en dat soort dingen. Echt veel shoppen of uitgaan doe ik niet. Je moet als fullprof alles goed doseren en niet teveel gekke dingen doen. Dat kan altijd nog, maar ik concentreer me nu echt alleen maar op het voetbal.' Voor Louhenapessy is het dan ook het jaar van de waarheid. Net als iedere tweede- elftalspeler heeft ook hij een B-contract dat aan het eind van het seizoen afloopt. Echt signalen over een eventuele verlenging heeft de Amsterdammer nog niet gehad, maar daar maakt hij zich ook nog niet echt druk om. 'Ik zit vanaf de jeugd al in die situatie dat je aan het eind van het seizoen af kunt vallen, dus daar kan ik mee omgaan. Voetballen staat nu daarom ook bij mij op de eerste plaats, de rest komt allemaal wel. Ik wil absoluut ook na dit jaar nog Ajacied zijn en daar moet alles voor wijken.' Tahamata De studie was het eerste slachtoffer van de dadendrang van de rechtspoot. Tot vorig jaar genoot Eli nog onderwijs aan een hoofdstedelijke MEAO, maar de bal kreeg dit jaar definitief de voorkeur boven de boeken. Alles voor een contract bij Ajax. 'De steun van je ouders is daarbij ook belangrijk. Daarom vind ik het zo knap dat Mario Melchiot zo ver is gekomen. Hij kwam toch elke dag alleen naar trainen en naar de wedstrijden en er waren niet zo vaak mensen die voor hem kwamen kijken. En als je jong bent, dan is dat wel belangrijk. Mijn ouders brachten me altijd en ze zaten elke keer bij Voorland op de tribune, en van die steun maak ik nu nog dagelijks gebruik.' Naast de aanmoedigingen van zijn ouders vindt Louhenapessy ook steun bij het geloof. Elke dag een gebedje is standaard en ook wordt nog zo nu en dan een kerk met

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 91