voetballen nooit gewoon door Erik van Leeuwen Dat het met de jeugdopleiding van Ajax nog wel snor zit, blijkt uit het grote aantal talenten dat dit seizoen de stap naar de Arena heeft mogen maken. Ongemerkt stroomt er nu ook weer veel Amsterdams bloed met hier en daar een inheems tintje door selectie. Ras-Mokummers als Splinter, Melchiot, Reuser en Turpijn hebben inmiddels hun plek veroverd in de selectie van Louis van Gaal. Voor Eli Louhenapessy, opgegroeid op het beroemde Balboapleintje, is geduld een schone zaak. Zijn kans komt vanzelf weer, na de even onverwachte als ongelukkige start in het eerste bij de wedstrijd tegen NAC. van overtuigd.' Louhenapessy klinkt zelfverzekerd. De jonge profs van tegenwoordig moeten wel. De concurrentie is moordend, de druk hoog. En als je het niet aankan, dan mag je weg. Voor jou tien anderen die minstens zo gretig zijn om die stap naar het eerste te maken. Louhenapessy is zich er als geen ander van bewust. Wat wil je als je al tien jaar het Ajax-shirt draagt. De Sjaak Swart van de jeugd? Eli moet erom lachen. 'Dat is misschien wel een beetje te ver gezocht. Maar het klopt wel, als je al zo'n lange tijd bij Ajax speelt, dan weet je dat je kunt afvallen. Van elk team blijven er misschien één of twee aan het eind van het jaar over; de rest mag weg. Dat is misschien wel keihard, maar dat is topsport ook.' Voorbeeldige leerling Louhenapessy kwam via een instuif bij Ajax terecht. Zijn eerste stappen op voetbalgebied werden gezet bij DWS, maar na twee jaar het fraaie blauw-zwart te hebben gedragen, bleek het witte shirt met de rode baan ook verbazend goed te passen. Vanaf de E'tjes heeft de Ajacied al heel wat spelers zien komen en gaan. En Eli? Die mocht steeds blijven. Hij toonde zich een voorbeeldige leerling die vooral opviel door zijn multi-functionaliteit. Overal konden de trainers hem wel kwijt. Als hij maar mocht spelen. 'Ik heb AJAX MAGAZINE MAART 1997 91

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 89