Italianen een relatief gemakkelijke, omdat tegenstander Parma in hun competitie onderaan bivakkeert. Helaas kwam Ajax bedrogen uit, want een tot op het bot gemotiveerd Parma liet Ajax kansloos en boekte een 3-0 overwinning. Op alle onderdelen werd Ajax door deze jeugdige Italianen afgetroefd. Zonder ook maar één keer een grove overtreding te maken, wisten de partnerspelers te voorkomen dat Ajax in zijn spel kwam. Ook een speler als Barone, die volgens de Italianen een vet contract heeft, schuwde het niet om, behalve zijn technisch kunnen aan te spreken, zijn shirt en broekje vies te maken. Wijze les Omdat Ajax door deze nederlaag niet door de voorrondes heen kwam, kon het, teleurgesteld door het resultaat, na een week zijn koffers pakken en huiswaarts keren. Het is te hopen dat de spelers uit deze drie wedstrijden de les hebben geleerd dat je er in het huidige moderne voetbal niet komt als je niet met bezieling, hartstocht en inzet speelt. In ieder geval hebben achttien spelers internationale ervaring opgedaan, waarmee zij in hun verdere carrière hun voordeel kunnen doen, en door het zonnige weer (ca. 15 graden) was het mogelijk om naast de voetbalwedstrijden trainingen in te lassen en de prachtige omgeving in Toscane te verkennen. Het ligt in de bedoeling om met dezelfde jongens eind maart een internationaal toernooi in Dallas in Amerika te bezoeken, waaraan wederom gerenommeerde Europese jeugdteams deelnemen. Men gaat ervan uit dat er, met de wijze les uit Viareggio in het achterhoofd, in Amerika betere resultaten worden behaald. f- r?ij nam? giocheria I Valli&Valf #p?jma!al

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 87