Ajax 2 Italiaan Coppa carnevale Ajax is in januari voor het eerst uitgenodigd voor het Torneo mondiale di calcio 'Coppa carnevale 1997', het internationale toernooi voor spelers onder de 19 jaar in het Italiaanse Viareggio, dat dit jaar voor de 49ste maal werd georganiseerd. Maar liefst 32 ploegen uit de hele wereld namen aan dit toernooi deel. Het prestigieuze toernooi, waarvoor de bezoekende teams waren ondergebracht in ruim twintig hotels te Viareggio, heeft een enorm aanzien in de Italiaanse voetbalwereld. Het winnen van dit toernooi is voor Italiaanse spelers nog belangrijker dan bijvoorbeeld jeugdkampioen te worden van Italië. Van de 22 deelnemende Italiaanse verenigingen kwamen er veertien uit de serie A, waarbij alle topploegen waren vertegenwoordigd. De rest van het deelnemersveld kwam uit Duitsland (Borussia Dortmund), Engeland (Manchester United), Spanje (Espanyol verloor Ajax het duel met 2-1, onder meer door een goal van een zoon van voormalig sterspeler van Roma Conti. De treffer voor Ajax kam op naam van Arno Splinter. Hij benutt een vanwege hands toegekende penalty. Op zich was het geen schande om van deze ploeg te verliezen, omdat Roma in de jeugdcompetitie bovenaan staat. De tweede wedstrijd was tegen de nummer drie van deze jeugdcompetitie, Empoli. Deze wedstrijd werd met 2-1 gewonnen door goals van Jimmy Guy en Richard Knopper. De derde wedstrijd was volgens de Barcelona), Ghana (Gold Flies), Tsjechië (Slavia Praag) en Mexico (Pumas Unam A.C.). Dat met het organiseren van een dergelijk toernooi vele honderdduizenden guldens zijn gemoeid, is klaarblijkelijk voor de Italianen geen enkel probleem. Zij hebben al aangekondigd, dat in het jubileumjaar 1998 een nog groter spektakel zal worden georganiseerd. Barone De eerste wedstrijd van Ajax, tegen Roma, werd live op de tv uitgezonden. Helaas Foto: Ikey Waas

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 85