zege Feyenoord belandde een schot van Eli Louhenapessy op de lat en werd een schot van Dennis Schulp van de lijn gehaald, anders was de voorsprong van Ajax veel groter geweest. Eigenlijk wilden zowel Danny Blind als Richard Witschge de hele wedstrijd uitspelen, maar er werd geen onnodig risico gelopen, zodat Danny Blind in de rust plaats maakte voor Milan Berck Beelenkamp en vlak na rust Richard Witschge voor Jimmy Guy. De tweede helft kon niet in de schaduw staan van de eerste. Het was niet best wat de ploegen na rust lieten zien. Het enige dat het vermelden waard is, is dat invaller Andrej Demtsjenko na een fraaie solo-actie een aantal spelers, inclusief de keeper, passeerde en de eindstand op 0-3 bepaalde. Anderlecht In dezelfde week werd vriendschappelijk gespeeld tegen Anderlecht in Brussel, waarbij Andrej Demtsjenko de goal aan de zijde van Ajax scoorde. In deze wedstrijd deed Jari Litmanen mee om wedstrijdritme op te doen, doch helaas kon hij slechts één helft meespelen, omdat hij op zijn enkel werd geraakt. Na afloop van de wedstrijd, tijdens het diner in het Anderlecht-stadion dat ons door het Anderlecht-bestuur werd aangeboden, liet Jari Litmanen tot ieders grote opluchting weten, dat zijn blessure meeviel en hij ernaar uitkeek om de topper tegen Sparta 2 op de Toekomst te spelen. En hij maakte zijn woorden waar. Samen met Danny Blind, die ook meespeelde om wedstrijdritme op te doen, stond hij aan de basis van de eerste goal. Uit een dieptepass van Danny Blind nam Jari Litmanen buiten het strafschopgebied de bal aan en scoorde vervolgens in de zevende minuut een onwaarschijnlijk mooie goal door in één keer met een boogbal keeper Frank van der Geest het nakijken te geven: 1-0. Vervolgens dachten Marcio Santos en Mariano Juan: wat Danny en Jari kunnen, dat kunnen wij ook. Marcio passte op Juan en Juan ging op keeper Van der Geest af, die hij omspeelde, waarna deze niets anders restte dan Juan onderuit te lopen. Scheidsrechter Van Meerkerk besloot een penalty te geven zonder de keeper naar de kleedkamer te verwijzen, wat volgens de spelregels wel had moeten gebeuren, en Jari Litmanen schoot in de dertiende minuut de penalty onberispelijk in: 2-0. Zoals reeds in de eerdere wedstrijden is gebleken, kan Ajax de weelde van een vroeg verkregen voorsprong niet dragen. In plaats van negentig minuten op dezelfde wijze door te blijven gaan, gaan de spelers ertoe over om minder geconcentreerd te voetballen en het soms te makkelijk op te nemen, met als gevolg dat de tegenstander in de gelegenheid gesteld wordt zich te herstellen. Nadat een paar individuele fouten niet door Sparta werden afgestraft, was het in de 37ste minuut toch raak. Slecht uitverdedigen van Mariano Juan leidde tot een corner. Het schot, dat uit deze corner op Casper Nelis werd afgevuurd, wist hij te stoppen, doch de terugspringende bal kwam nogal gelukkig op de knie van Jaliens. Vlak voor rust speelde Dave van den Bergh verkeerd terug op zijn verdediging en de bal werd onderschept door een Sparta-speler, die hem vervolgens doorspeelde aan Kayis. Deze werd in een poging van Menno Willems om de bal te bemachtigen ten val gebracht en Van Meerkerk wees voor de tweede maal naar de penaltystip. Menno Willems ontving zijn tweede gele kaart en kon vervolgens naar de kleedkamer vertrekken. De penalty, genomen door John van Nieuwenburg, werd door Casper Nelis gestopt. In de rust bleek dat Ivan Gabrich in een duel hoofdletsel had opgelopen. Hij bleef evenals Jari Litmanen, die geen risico wilde nemen teneinde zijn terugkeer in Ajax 1 niet te vertragen, achter in de kleedkamer. Er bleef voor Ajax niets anders over dan te trachten met tien man de voorsprong te verdedigen en dat lukte aardig. In de 63ste minuut werd het echter 2-2, doordat Marcio Santos voor de zoveelste keer dacht met zijn routine gemakkelijk zijn tegenstander te kunnen verdedigen, doch hij vergiste zich in de agressiviteit van John van den Dunnen, want die omspeelde hem heel simpel en gaf vervolgens Casper Nelis het nakijken. En of dat nog niet voldoende was, werd Marcio even later na een felle sliding op zijn tegensander Dubbeldeman door de scheidsrechter van het veld gestuurd en moest Ajax met negen man zien de 2-2 vast te houden. Tot drie minuten voor tijd slaagde Ajax daarin, waarbij Dennis Schulp zelfs na een combinatie met Dave van den Bergh en Luciano van Kallen vrij voor keeper Van der Geest kwam, doch hij miste. Een soort wanhoopschot van Kayis kwam op het been van Milan Berck Beelenkamp terecht, waardoor de bal van richting werd veranderd en Casper Nelis moest toezien dat hij, ondanks al zijn fraaie reddingen op deze avond, alsnog werd gepasseerd. In de blessuretijd werd na een fel duel ook Kayis van Sparta uit het veld gestuurd we gens spuwen, waardoor de wedstrijd eindig de in een 2-3 stand en er maar liefst zes gele en twee rode kaarten waren uitgedeeld. or 5

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 83