Overtuigende op Ajax 2 Foto: Louis van de Vuurst door Herman Bosschieter Het tweede elftal speelde de afgelopen periode drie competitiewedstrijden en een oefenwedstrijd. Danny Blind, Jari Litmanen en Richard Witschge waren van de partij om wedstrijdritme op te doen Tegen Volendam leed Ajax een onverdiende nederlaag. In de eerste zesendertig minuten was Ajax heer en meester en wist Volendam niet één keer in Ajax' doelgebied te verschijnen. Ajax kreeg een reeks kansen, veelal op goed aangeven van Dave van den Bergh, maar alle kopballen of schoten gingen net naast of over. Bij de eerste de beste aanval van Volendam was het raak door Ash win de Bruijn, ooit een jeugdspeler van Ajax. In de veertigste minuut scoorde Paul Schilder met een kopbal 0-2. Het was een hard gelag als je het betere van het spel hebt, de kansen niet weet te benutten en met twee uitvallen op een 0-2 achterstand komt. Gerard van der Lem probeerde de jongens te overtuigen van de mogelijkheid om de achterstand in de tweede helft om te buigen in een voorsprong door met hetzelfde voetbal door te gaan. Helaas werd dit geen werkelijkheid. In de 54ste minuut scoorde de eens als meest talentvol betitelde jeugdspeler van Volendam Hans Bont 0-3 uit een scrimmage. Het werd nog erger, toen wederom Ashwin de Bruijn de stand op 0-4 bracht. Ajax deed iets terug door tweemaal te scoren (Dennis Schulp en Dave van den Bergh), doch in de allerlaatste minuut bepaalde Hans Bont de eindstand op 2-5. In de volgende wedstrijd moest aangetreden worden tegen Feyenoord en evenals Ajax doet ook Feyenoord het in deze competitie niet al te best. In deze wedstrijd maakten Danny Blind en Richard Witschge na hun operaties hun rentree en dat was duidelijk te merken. Alsof hij nooit weg was geweest, dirigeerde Danny Blind vanuit zijn positie het hele elftal en de vele jongeren maakten dankbaar gebruik van zijn coaching. Hij werd hierbij enigszins geholpen door Feyenoord, omdat Feyenoord 2, anders dan Feyenoord 1, 4-3-3 speelt en niet 4-4-2. Doordat Feyenoord naliet één op één te spelen, kon Danny Blind vrijuit voetballen. Reeds in de eerste minuut werd een schot van Dennis Schulp van de lijn gehaald, maar in de tiende minuut was het wel raak. Uit een voorzet van Dave van den Bergh na een goed opgezette aanval kopte Dennis Schulp raak. Een corner van links, genomen door Luciano van Kallen, werd door Richard Knopper doorgekopt en de vrijstaande Kofey Mensah maakte het karwei met zijn hoofd af: 0-2. Voor de rust liet de goed spelende Luciano van Kallen zien hoe je met een aantal salsa bewegingen de tegenstanders in de luren kunt leggen. Hij passeerde alles en iedereen, doch het allerlaatste tikje van de achterlijn op Dennis Schulp was iets te zacht, waardoor een Feyenoorder zijn voet ertussen kon krijgen. Helaas wist Luciano van Kallen zijn niveau in de tweede helft niet te handhaven en hij zou dan ook worden gewisseld. Nog voor de rust AIAY AA A C. A 7 I M F AAAAPT1QQ7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 82