Kroniek door Tijn Middendorp Er gebeurde weinig tussen de lijnen maar daarbuiten des te meer. De aftocht van Sport7, de heropende onderhandelingen over de televisierechten, de oprichting van een Superliga, de aanstelling van Morten Olsen en het aanstaande vertrek van Patrick Kluivert en Winston Bogarde, het hield de gemoederen danig bezig. Gelukkig deed de winterstop bij Ajax veel geblesseerden genezen. De vreugde na Grasshoppers bleef lang hangen maar de eerste helft van de competitie werd matig afgesloten. Toch wordt optimistisch uitgekeken naar de tweede helft. en kwetsbaar vrijwel alle voorspellingen die vanaf het allereerste begin door Ajax-voorzitter Van Praag over het sportkanaal werden gedaan, zijn uitgekomen. Iedereen was daar toen doof en blind voor en men keek slechts uit naar het beloofde land en de vrachten geld. Het was ook allemaal te mooi of waar te zijn. Gelukkig is iedereen weer terug op aarde. Over het voetbal op de televisie hoeven we ons de komende tweeëneenhalf jaar geen zorgen te maken. Gewoon weer zondagavond kwart voor zeven. Niet dat nu alles plotseling is opgelost. Verre van dat. Er liggen in voetballand nog genoeg zaken die aandacht verdienen. Nationaal (nieuw bestuur betaald voetbal) maar ook internationaal, waar in Europa nog steeds sprake is van oneerlijke concurrentie wanneer het gaat om de financiële huishouding van clubs waardoor het voor de topclubs in ons land, laat staan voor de rest, nog immer onmogelijk is op te kunnen boksen tegen de collega's in landen als Italië, Spanje en Engeland. Dus zal Nederland (lees: hoofdzakelijk Ajax) altijd een kweekvijver blijven voor de topclubs over de grenzen. Of daar ooit verandering in zal komen is nog maar de vraag. Keerzijde van het succes Wat in ieder geval niet onduidelijk is, is onze eigen competitie, waar voor Ajax nog een schone taak ligt weggelegd. Want wil het nog wat worden met onze club dit seizoen, dan moet het toch echt in de

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 7