het seizoen verlengd door van Grasshoppers te winnen. Het doel is nu om de finale van de Champions League te halen. Dan zouden we dat voor de derde achtereenvolgende keer hebben gepresteerd. Eigenlijk vind ik dat ons seizoen mislukt is als we niet in die finale komen.' Contractverlenging Kluivert en Bogarde gaan Ajax verlaten. Het nieuws was niet overdreven verrassend. Maar dat er nu opeens ook serieus sprake leek van een vertrek van Overmars en Frank en Ronald de Boer was de definitieve afsluiting van de gouden tijd. Morten Olsen kon helemaal van voren af aan beginnen. Misschien moest hij maar eens een nieuw Deens tijdperk bij Ajax inluiden. Waar moesten de vervangers anders vandaan komen? De geruchten werden direct voor de waarheid gehouden. Maar op het moment dat het Ajax-publiek zich bijna als lemmingen van de tweede ring af wilde storten omdat het leven toch Foto: Louis van de Vuurst geen zin meer had, waren de broers in gesprek met het Ajax-bestuur; niet over het afkopen, maar het openbreken van hun contract. Het vizier werd gericht op 2004. De vraag werd gesteld of er voorwaarden over het niveau van de selectie waren verbonden aan die aanstaande contractverlenging. Het antwoord was duidelijk. Ronald de Boer: 'Als wij hier blijven voetballen, willen we dat het de bedoeling is van iedereen om in de top te blijven. Daar heeft het niveau van de selectie natuurlijk mee te maken. Het is de vraag of het bestuur meegaat met de bedragen die men elders in Europa is gaan betalen of dat Ajax afhaakt in die race. Als dat laatste gebeurt, zal het ook onmogelijk zijn om

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 75