Foto: Louis van de Vuurst defensie van de tegenpartij. Soms ga je je frustratie afreageren. Dan merk je achteraf dat je wel heel erg wild en onbehouwen een duel bent ingegaan. Ik heb het zelf in de zaal gehad. Ik ging schieten terwijl het helemaal niet kon. Mijn standbeen bleef staan en ik verdraaide mijn enkel. Dat kostte me acht weken mijn fitheid. Als het niet loopt, krijg je dat soort toestanden.' Strohalm De wedstrijd tegen Grasshoppers bracht een speler in de Ajax-basis die in de voorbereiding geen minuut meetrainde. Bij iedere oefensessie was Ronald de Boer op sportschoenen komen kijken naar de verrichtingen van zijn collega's, van wie bijvoorbeeld Babangida, Blind en Litmanen ook alles behalve fit waren. In de selectie werd er bijna meer gestrompeld dan gelopen. Toen Ajax er toch in slaagde zich ten koste van de Zwitsers voor de volgende Champions-Leagueronde te plaatsen, verzocht NOS-verslaggever Kees longkind De Boer om een reactie. De microfoon kwam onder een snikkend gelaat. De ontlading toonde een bijna archaïsch sportief geluk. De Boer: 'Voor de wedstrijd had ik er rekening mee gehouden dat het mis zou gaan. Het ging immers het hele seizoen al mis, dus waarom nu niet? Het was onze laatste strohalm. Als het anders was afgelopen hadden we een half jaar slaapwandelend moeten doorbrengen. Dan hadden we niets meer om voor te spelen. Het zou een saai baantje worden op die manier.' Ajax haalde de winterstop met het vooruitzicht in maart weer Champions League te kunnen spelen. De verwachtingen zijn op een wonderlijke manier hooggespannen, zeker voor een topclub die op de zevende plaats staat. Gesnakt was er naar de winterstop. Dan immers zouden alle blessures, of de meeste, achter de rug zijn en kon Ajax wellicht toch nog in de sterkste opstelling aan wedstrijden gaan beginnen. 'Ik heb heel erg naar het oude Ajax verlangd,' zegt Ronald de Boer. 'Als we meer fitte spelers hebben, lukt het misschien ook weer om in de buurt te komen van ons oude niveau. We hebben

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 73