Uniek, Foto: Louis van de Vuurst Ondanks de winterstop was het voetbal in Nederland in die periode volop in beweging. De serene rust op de velden werd behoorlijk verstoord door knallend vuurwerk in vergaderzalen waar de clubs in het betaalde voetbal elkaar troffen vanwege televisierechten, het faillissement van Sport7 en alles wat daarbij kwam. Gelukkig werd het allemaal wat rustiger toen de rook eenmaal wat was opgetrokken en men zich eens echt ging verdiepen in de toekomst van het vaderlandse voetbal. Ajax, Feyenoord en wat later PSV namen het voortouw waarna de rest, zij het wat schoorvoetend, volgde. Een niet geringe zaak met al die individuele belangen van de diverse clubs terwijl bij een aantal donkere wolken zich samenpakten toen het schip met geld niet meer in zicht kwam omdat de sportzender het voor gezien hield en de centjes in de knip bleven. En daar bleef het niet bij. Rond de jaarwisseling laaide de hele discussie omtrent televisierechten van wedstrijden steeds meer op, kwam ook de Superliga om de hoek kijken, evenals de komst van een Europese competitie. Men heeft het allemaal via de televisie kunnen volgen en dat leverde prachtige beelden op met een grote mate van dramatiek, maar ook eerzucht en emotie. Het voetbalpubliek kreeg zo eens een beeld van hoe bestuurders van clubs soms met elkaar omgaan. Niet luisteren, geen begrip, onlogische conclusies en vooral schoppen naar Feyenoord en Ajax, die het volgens de anderen allemaal hadden gedaan. Terwijl sterk

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 6