,e ROTOSMEETS SONY y^Jéé ABN AMRO De bank <5è Bellini Martinair Price Waterhouse Staatsloterij - 132 Sponsor: Sony en het Euro 6ix's-toernooi 136 Sponsor: de Staatsloterij ontketent een rage met voetbal-poppetjes 142 Het moment van Chris Willemsen 146 jordi cruijff Net een bloem 154 Oude liefde: Jesper Olsen Gepassioneerde professional 163 Aan de ziiliin: Klaas Vos 164 Profiel: Jari Litmanen 168 Het fotoalbum van Martijn Reus 177 180 192 De buitenstaander Hermine Landvreugd 202 Momentopname: uit het archief van fotograaf Guus Dubbelman 204 Boek: 'Een mooi huis in een grote tuin' 208 De fotografie van Wanda Tuerlinckx: Arnold Scholten SB 212 Beeldverslag: de Spaanse stage 216 Reportage: een Romaneske reis 224 Afrika wint van Europa 234 Ajax-achterklap 241 De heren media melkunie UMBRO Total Care Philipp Roever Reizen De eeuwige confrontatie met zijn vader en het gebrek aan respect bij journalisten en supporters deed Jordi Cruijff van de zomer niet voor Ajax maar voor Manchester United kiezen. Hoewel Catalaan in hart en nieren heeft Jordi het uitstekend naar zijn zin bij de 'most famous club in the world'. Zeker nu het lente wordt. 'Want wat dat betreft ben ik net een bloem, pas als het warmer wordt, met de zon erbij, dan begin ik echt te leven.' Morten Olsen omschrijft zichzelf als 'eerlijk, disciplinair en consequent' en staat bekend als een man die veel van zichzelf en van zijn spelers vraagt. 'Ik draag geen masker, ik ben wie ik ben. Ik ben niet naar Ajax gekomen om mezelf te profileren. Het gaat om Ajax, niet om mij.' De Deen is een van de weinige trainers die van mening zijn dat een elftal te allen tijde aanvallend en mooi moet spelen. Kennismaking met de man die per 1 juli 1997 de scepter van Louis van Gaal overneemt. Het gedicht Morten Olsen 186 Beeldverslag: het jaarfeest van Lucky Ajax De 'Diva van de Verloren Generatie' beschrijft de dingen zoals ze zijn en zoals ze gebeuren. Geen gepsychologiseer, geen uitleg, geen commentaar. Ze heeft een zoon, Pettersson. Volledig: Pettersson Wolf Landvreugd, vernoemd naar Pettersson, Stefan. De schrijfster weet ook wel dat Pettersson de achternaam is. Maar als je je kind Stefan noemt, zegt ze, kan dat naar zoveel anderen verwijzen. De moeder van Pettersson over de charme van de truttigheid, een patatje met bij Ruud Krol en de drang tot schrijven.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 5