Euro 6ix's door Maarten Moll Op maandag 27 en dinsdag 28 januari vond in de Amsterdam Arena het Euro 6ix's voetbaltoernooi plaats. Ajax, Glasgow Rangers, Liverpool en AC Milan waren de eerste deelnemers. moet kinder ziektes oven/ innen los worden gezien van de technische vaardigheid, die steeds meer ondersneeuwt bij de toenemende fysieke eisen. Met als gevolg dat de interesse in het voetbal afneemt. Niet alleen aan de top, maar ook bij de amateurs. Het voetbal moet dus weer leuk worden gemaakt en in dit opzicht voegen de óix's veel toe.' Technisch onvermogen Ajax rolt Glasgow Rangers op. Het technische onvermogen komt tijdens dit spel goed aan het licht. De Schotten ogen wat hulpeloos. Verdediger Alex Clelland heeft na een paar minuten een enorme lel naar voren in gedachten, richting tweede ring. Oud recept, altijd goed. Hij realiseert zich dat dat de bedoeling niet is, dat het niet kan, ook vanwege de buitenspelregel. Hij geeft de bal breed, iets wat je in een Schotse verdediging nooit ziet. Het gebrek aan technisch opbouwen is schrijnend. Vooral met het snelle heen en weer gaan van het spel hebben de Schotten moeite. Het is met z'n allen aanvallen en verdedigen. Reageer je bij balverlies te laat dan heeft de aanvallende partij meteen een man meer. Suffen is er op het veld niet bij. De andere Schotten achterin lopen er ook een beetje verloren bij. Dat heeft te maken met een ander verschijnsel uit het voetbal dat je bij deze spelvorm niet tegenkomt. Ook al snelt Tijjani Babangida een paar

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 51