gewisseld omdat hij het niet goed deed. Van de tien keer leed hij negen keer balverlies. Hij moet leren de juiste keuzes te maken. Daarmee ga ik met hem op de training aan het werk.' Leert hij? 'Ik was een speler die-veel risico's nam, dat zat in mijn spel. In Portugal en bij West Ham stond ik voorin en hoefde ik niet mee te verdedigen. Als ik risico's nam, stonden er acht spelers achter me die balverlies konden opvangen. Wanneer zij de bal veroverden en bij mij inleverden, begon het spel van voren af aan. Ik kon twee goede dingen doen en drie slechte. Wat ik hier moet leren, en daarom is Ajax een topploeg, is dat je er honderd procent zeker van moet zijn dat de pass die je gaat geven een goede pass is. Zo niet, dan geef je die bal niet. Je wacht. Bij Ajax is voetballen ook denken. Bovendien heb ik ervaren dat de Nederlandse competitie tactisch gezien een van de sterkste is van Europa. Je moet dus wel nadenken voor je iets doet. Om dat in te zien is niet altijd even gemakkelijk. Het heeft ook te maken met verantwoordelijkheid. Ik besef dat ik niet meer zo vrij kan voetballen als bij Sporting en West Ham United. Het is een stijl van spelen waar je in moet groeien. Wat dat betreft was de kritiek van de trainer terecht. Ik leer, maar ik wil dit seizoen ook laten zien waarom ik gehaald ben.' Dani tekende een contract dat hem voor vijf jaar aan Ajax bindt. Denkt hij al aan Italië, Spanje? 'Nee, ik denk nu alleen aan Ajax. De rest is Foto: Tessa Posthuma de onvoorspelbaar. Ik wil daar ook helemaal niet mee bezig zijn. Ik wil hier slagen. Prijzen winnen.' Bedwelming van het Andere Hij wordt even weggeroepen om een telefoontje van de fanshop te beantwoorden. Zijn populariteit is nu al te vergelijken met die van Mare Overmars en Patrick Kluivert. De jongedames: 'Hij heeft uitstraling, ziet er goed uit, lacht lief... en hij kan natuurlijk goed voetballen.' Als hij terugkomt vervolgt hij zijn verhaal. Zijn vader is docent filosofie op de universiteit, zijn moeder arts en zijn zus studeert economie. Hoe kijken zij tegen zijn beroep aan? 'Voor ik naar West Ham United ging, moest ik kiezen, of studeren of profvoetballer worden. In tegenstelling tot veel spelers heb ik de middelbare school afgemaakt. Ik heb ervoor gekozen om prof te worden. Ik heb het geluk dat mijn ouders altijd achter me hebben gestaan, dus nu ook. Wat ik ook zou

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 45