MAGAZINE^ 6 Kroniek 20 Van de voorzitter 24 De visie van Louis van Gaal Tussenstand Een zon in het noorden 35 49 50 62 Nuchter ondanks tranen 83 84 87 90 96 103 105 106 114 124 Atletico de Madrid 10e jaargang nummer 5 maart 1997 Ajax Magazine verschijnt acht keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Advertentie-exploitatie: Tema Sport Marketing: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman Produktie en vormgeving: Albert Aandeweg Abonnementen: U kunt zich telefonisch op Ajax Magazine abonneren. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 023-5638681 tussen 13.30 en 15.30 uur. Een abonnement op een jaargang van 8 Ajax Magazines kost 60,00. De Ajax Magazine verzamelband 1996-1997 U kunt de Ajax Magazine verzamelband 1996/1997 telefonisch bestellen. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 023-5638681 (tussen 13.30 en 15.30 uur.) De verzamelband kost 29,95 inclusief verzendkosten. Lege velden en kale doelen. De winterstop, voor Ajax een welkome onderbreking. De vele geblesseerde spelers hopen weer fit aan de tweede helft van de competitie te beginnen. Ajax bereidt zich tijdens het reces voor in het buitenland. Tussen de trainingskampen in Spanje en Italië in maakt Louis van Gaal de balans op. Op 13 augustus 1996 contracteerde Aiax de negentienjarige Daniel da Cruz Carvalno. Louis van Gaal haalde hem als een poten tiële nummer acht of tien. ledereen kent hem van de kopballen tegen Glasgow Rangers. Daarna speelde hij niet veel, maar de jonge Portugees is vastbesloten te slagen in Amsterdam: 'Ik ben hier gekomen om een betere voetballer te worden, om prijzen te winnen.' Ronald de Boer 61 Dani Tekenwedstrijd: teken Dani en win zijn fotc Euro 6ix's moet kinderziektes overwinnen Gastcolumn: Frans van Deijl Rondje Arena: de perskamer Druk: Boekhoven Bosch BV (Roto Smeets Groep), Utrecht Distributie: Aldipress Redactie: David Endt, Erol Erdogan, Michel Sleutelberg Medewerkers aan dit nummer: Herman Bosschieter, Raymond Bouwman, Frans van Deijl, Guus Dubbelman, Henri Goldsmann, Frans Grootenboer, Wim Heisterkamp, Reina Hemmes, Marcel van Hoof, Jeroen Kleijne, Joop Leeuwendaal, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Maarten Moll, Marenthe de Nijs, Scato van Opstall, Rik Planting, Tessa Posthuma de Boer, Michael van Praag, Pedro Luis Salazar Hewitt, Simone Tacx, Wanda Tuerlinckx, George Verberne, Griselda Visser, Klaas Vos, Ikey Waas, Yvonne Witte, Chris Willemsen, Dolf van Zoest Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen. Fotografie: Louis van de Vuurst, e.a. Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke 81 De broers De Boer belichamen de over treffende trap van nuchterheid. Juist daarom trokken Ronalds vreugdetranen na de cruciale overwinning op Grasshoppers zo de aandacht. Maar toch, nuchter Is hij: 'Ik kan het heel goed hebben als mensen opgelucht ademhalen nu we hebben aangetoond te kunnen verliezen. Mijn leven is er niet echt door veranderd. Het is logisch dat je je lekkerder voelt als je alles wint. Maar voetbal is niet zaligmakend in het leven.' Column: David Endt Ajax-katern. Alle elftallen, van het tweede tot de E2 Ajax 2 Italiaanse les voor Ajax op Coppa-carnevaletoernooi Eli Louhenapessy Ajax zaterdag Jerry van Haagen Mark Geestman Jeugd Historische grond: het Olympisch stadion Champions League Ajax' komende Champions-Leaguetegenstander Atletico de Madrid was vorig seizoen ae absolute winnaar van de Primera Division. In het 93-jarig bestaan was de club er nog niet eerder in geslaagd om in één seizoen zoweT de Spaanse beker als de nationale titel in de wacht te slepen. Een topprestatie van de club uit de Spaanse hoofd stad die altijd in de schaduw gestaan heeft van het grote Real Madrid. Als de Don Quichot van het Spaanse voetbal vecht Atletico al sinds de oprichting tegen de windmolens Real Madrid en Barcelona.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 3