in te werken of te begeleiden. Om hem wegwijs te maken in de structuur en de cultuur van Ajax. Het is aan Morten Olsen om daar gebruik van te maken. Hij heeft mij in ieder geval gezegd dat hij met mij wil spreken, dus ik neem aan dat hij te zijner tijd contact met mij opneemt.' Van Gaal is duidelijk over zijn opvolging. Als verantwoordelijke man komt Olsen pas volgend seizoen in beeld. Maar de huidige trainer ziet wel in dat de Deen wel gehoord wordt over eventueel nieuw aan te trekken spelers. 'In principe is Morten Olsen de aangewezen figuur om daarover te beslissen. Hij is degene die volgend jaar de kar moet gaan trekken. Hij moet met de spelers gaan samenwerken. Dus ik denk dat hij daar een beslissende stem in heeft. Hetgeen niet wil zeggen dat het bestuur en Morten Olsen niet om mijn mening vragen, dat is wat anders.' Vlak voor het vertrek naar Italië is het nog niet duidelijk waar Louis van Gaal volgend jaar landskampioen hoopt te worden. Heeft hij ooit een elftal met twee spitsen laten spelen? Anders gezegd: is hij van plan de Ajax-stijl mee te nemen naar de nieuwe club? 'Dat ligt helemaal aan de kwaliteit van de spelersgroep waar ik mee te maken krijg. Maar de Ajax-stijl is wel een stijl die bij mij, bij mijn karakter en mijn visie past. Dus het zou best kunnen zijn dat dat wel het geval is. Maar nogmaals, de kwaliteit van de spelersgroep is het belangrijkste argument om te komen tot een speelstijl. Ik moet eerst gaan analyseren en met spelers communiceren. Dan moeten er g trainingen volgen in de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, en dan ga ik eens kijken wat het beste past. Dus ik hoop wel O dat we een goede voorbereiding krijgen bij "r! die nieuwe club, want dan heb je nog de

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 29