Europese selectie. Was Van Gaal niet bang voor nieuwe blessures? 'Natuurlijk kun je altijd blessures oplopen, zoals Babangida in de wedstrijd tegen Valencia. Hij was die wedstrijd heel erg goed. Daar kun je niets aan doen. Ik geloof veel meer dat wanneer de geest goed is, stabiel, de speler ook minder blessuregevoelig is. Om dat te bereiken moet je zorgen voor een goede atmosfeer binnen je selectie tijdens trainingsvormen. Die kun je onder meer verkrijgen door de organisatie rondom de training en de wedstrijden zo professioneel mogelijk te laten verlopen zodat er minder irritaties optreden. Dan gaat het om de dosering van de trainingsintensiteit.' Britse ploegen De Euro 6ix's paste goed in de voorbereiding. Van Gaal: 'Voor de voetballers, zeker die van Ajax, was het een goed vervolg van de opbouw van de trainingen. Het was voor ons in de derde week en dat was niet geheel toevallig want ik had daar toch enige invloed op. Het kwam op het goede moment. Het enige wat ik jammer vond is dat wij niet gewonnen hebben, want ik vond ons duidelijk de beste ploeg. Ook in de finale. AC Milan heeft in wezen alleen maar op de loer gelegen. Verdedigd en gewacht op de fouten van Ajax. Milan heeft niet het spel bepaald, dat deed Ajax. Het is jammer dat we niet het loon van de creatieve arbeid hebben gekregen.' Geluiden dat er andere ploegen dan Rangers en Liverpool hadden moeten meedoen weerlegt Van Gaal. 'Ik denk dat het voor het publiek zeer aantrekkelijk was, want de beste wedstrijden waren die tussen I Ajax en de Britse ploegen, waar je genoot van spectaculaire momenten. De eerste AC Milan-Ajax was voor de trainers en de kenners wel een goede wedstrijd, maar voor het publiek niet. Omdat wij in die eerste wedstrijd de balcirculatie niet op gang konden brengen en vanwege het verdedigende concept van de Italianen, die met drie c.q. vier man achterin op één lijn speelden. In een normale wedstrijd is het veld zestig meter breed en dan doen ze het ook met vier mensen dus je kunt je voorstellen dat dat nu helemaal moeilijk is voor de aanvallende partij. En die partij waren wij natuurlijk weer. Het blijft moeilijk. Dankzij een hoger balcirculatie bereikten wij in de finale een hoger niveau. De finale was veel aantrekkelijker dan de vorige Ajax-Milan, ook omdat wij op een gegeven moment met vliegende kiep gingen spelen. Maar ik denk dat de wedstrijden tegen Liverpool en Rangers en ook Milan-Rangers de meest aantrekkelijke wedstrijden waren. Dan gaat het verhaal niet op dat we andere tegenstanders hadden moeten uitnodigen, want daar waren steeds die Britse ploegen bij betrokken.' Morten Olsen Inmiddels is de opvolger van Louis van Gaal benoemd. De Deen Morten Olsen voert volgend jaar het bevel over Ajax-1. Hij is geen geheel onbekende voor Van Gaal. 'Ik heb tegen hem gevoetbald. Hij was een heel goede voetballer, maar ik weet niet hoe hij traint en hoe hij is als trainer- coach. Ongetwijfeld zal hij heel veel kwaliteiten bezitten, anders had het Ajax- bestuur hem niet ingehuurd. Ik heb mij beschikbaar gesteld om hem eventueel

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 27