De heren media Ajax-jeugd heeft geen tatouage op de bil Wie niet goed speelt, is niet in vorm. Dat mag een cliché lijken, of een dooddoener, of een tautologie, maar in de voetbalwereld kan een tautologie moeiteloos de functie van verklaring vervullen. Het wemelt er van de quasi-verklarende verklaringen. In het dagelijks leven mag het vriezen en dooien, maar alleen voetballers weten dat het vroor omdat het niet dooide, terwijl de tegenstander even later voor dezelfde microfoon nu juist zal beweren dat het niet dooide omdat het vroor. Troostrijk verschijnsel: onder het mom van de analyse na afloop ontstaat een gezelschapsspel waarin iedereen altijd gelijk heeft, al was het maar omdat toch niemand de ware oorzaken en gevolgen kent. Guus Middag in Onze Taal van december Het bijwonen van de enige echte Nederlandse voetbalklassieker in een vak met Rotterdammers stemt pessimistisch over de toekomst van onze beschaving. Gerry van der List in de Volkskrant van 3 januari Voor Bobby is Ajax niet het bestuur dat hem kan ontslaan, niet de spelers die op elkaar lopen te mopperen, en niet de auto waarin hij rijdt. Daar kijkt hij allemaal dwars doorheen, en wat daarachter opdoemt is: het Ajax van Bobby Haarms. Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 6 januari Voetbal mag je niet vergelijken met schaatsen, maar soms doe ik het stiekem toch, hopend dat ieder voetbalstadion een beetje op Bartlehiem wil gaan lijken. Kees Jansma in Voetbal International van 8 januari Wim Jansen heeft nog een groot voordeel: hij kan uitstekend met Johan Cruijff door de bocht. Dus: Wimpie wordt hoofdtrainer en regelt samen met Michael van Praag ergens in het voorjaar dat Johan adviseur of technisch directeur of zoiets wordt. Met Wimpie trek je Johan over de streep en wordt Van Gaal waardig opgevolgd. Zo gaat het dus, of zou het moeten gaan. Kees Jansma in Voetbal International van 15 januari 'Je zit er gespannen .bij, Wim.' 'Helemaal niet, Kees.' 'Je wordt gauw gebrandmerkt als trainer.' 'Ja, ook door jou, Kees.' 'Dan begrijp je het niet, Wim.' 'En straks weer een kolommetje over me schrijven, Kees.' 'Laten we het er straks over hebben, Wim.' 'Dat is goed, Kees.' Wim Rijsbergen en Kees Jansma in Studio Sport en niemand begreep waarover het ging. Han Lips in Het Parool van 16 januari Vorige week speculeerde ik vrolijk over de vraag wie nu straks tot nieuwe baas van Ajax wordt gebombardeerd. Dat leidde tot grappige reacties. Betrokkenen vonden dat ik me er niet mee moest/mocht bemoeien. Wim Rijsbergen veegde me tijdens een tv-gesprek de mantel uit omdat ik hem voor de job te licht had gevonden en voegde daaraan toe dat sportjournalisten carrières kunnen maken en/of breken. Kees Jansma in Voetbal International van 22 januari Op dit moment lijken de Europese topclubs nog volgeboekt, maar straks kunnen ze helemaal niet meer om Van Gaal heen. Hij gaat met Ajax in mei voor de derde keer op rij de eindstrijd van het grootste Europese voetbaltoernooi bereiken en haalt dan alsnog het onmogelijk geachte. Kees Jansma in Voetbal International van 22 januari Momenteel raakt iedereen bij Ajax weer fit, iedereen hunkert naar eerherstel en triomfen en iedereen weet dat Van Gaal daar meedogenloos op zal inspelen. Voor hem wacht dan aan het einde van de rit die grote bonus - een Europese topclub die nooit en te nimmer op een gulden hoeft te kijken en zal kijken. Dat kan er maar één zijn. En toevallig heeft die ook Van Gaals voorkeur. Nu zit Bobby Robson daar goed in het zadel, maar hij wordt als tussenpaus gezien. Begrijpt u? Kees Jansma in Voetbal International van 22 januari NRC Handelsblad 21 februari 1997 land lieten mi*»chicn te «fen's over. het talent kwan vend ry ven. IJe Tnekomsw*' het Nlilanclk) maar dan /cm* een vnelv

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 239