Ronald de Boer vond het een eer om voor het Europese team te spelen. 'Je weet natuurlijk nooit of een wedstrijd als deze echt iets kan bijdragen aan de bestrijding van racisme. Dat merk je pas later. Maar als profvoetballer heb je toch een soort voorbeeldfunctie in de maatschappij. Met een wedstrijd als deze kun je laten zien waar je voor staat, en ik doe daarom graag mee.' Edwin van der Sar bekijkt het laatste half uur van de wedstrijd. Van der Sar werd in de tweede helft vervangen door de Rus Stanislav Tsjertsjesov, de huidige goalie van FC Tirol. Feest bij de Afrikanen. De continentale tweestrijd werd met 2-1 gewonnen. In de eerste helft opende Abedi Pele de score. Guérin maakte vlak voor rust gelijk. In de tweede helft besliste invaller Mustapha Hadji van Sporting Lissabon de wedstrijd. De trofee, een goudkleurig plakkaat, werd dankbaar door aanvoerder Pele in ontvangst genomen. Foto's: /.ou/s van der Vuurst het stadion geruisloos verlaat. Onder de spelers is de sfeer dik in orde. Tijdens het buffet na afloop wordt bijgepraat, nieuws uitgewisseld en geïnformeerd naar het speelschema van het naderende toernooi om de Meridian Cup voor spelers onder zeventien jaar. Aan goede wil heeft het de organisatie niet ontbroken, maar terwijl de spelersbussen weer richting hotel rijden, rijzen enkele vragen. Wanneer het om een dergelijk belangwekkend initiatief als een 'All-Star Match' gaat, waarom is de wedstrijd dan niet na afloop van de competities gepland zodat alle topspelers aanwezig hadden kunnen zijn? En is het echt zo dat 'Afrika' dichter bij 'Europa' is komen te staan? Voetbaltechnisch wellicht. Taribo West is er heel expliciet over: 'Wij voetballers moeten iets doen voor onze mensen thuis. De waarheid is dat er honger geleden wordt, er ellende is. There's a lot of problems in the black country, man. De Ajacieden hopen dat de wedstrijd een sneeuwbaleffect zal hebben. 'Je weet natuurlijk nooit of zo'n wedstrijd veel impact heeft, dat blijkt pas later. Maar je kunt toch als bekende voetballer laten zien dat je tegen racisme bent. En omdat supporters je vaak als voorbeeld zien, heb je misschien op deze manier enige invloed op hen.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 230