De Nederlandse, of beter, de Ajax-inbreng in de All-Star Match tussen Europa en Afrika. De vier mannen werden door Milan-speler Boban vergezeld tijdens hun vlucht naar Lissabon per privé-jet. Frank de Boer met Zvonimir Boban, de Kroaat van AC Milan. Boban zit in het vliegtuig vol met verhalen over het uitgaansleven in Amsterdam, nadat Edgar Davids hem na het Euro 6ix's-toernooi heeft laten zien hoe mooi Amsterdam bij nacht is. Met als gevolg dat Boban heel weinig heeft geslapen en met een volle blaas in het vliegtuig zit. En laat er nou geen toilet aan boord zijn. Foto: Louis van der Vuurst andere naam wordt weggestreept van de lijst. De receptionistes van het hotel zien sterretjes. 'Sorry, mijnheer Maldini komt niet. En de heer Mancini ook niet. En George Weah evenmin.' De Liberiaanse sterspeler is een verhaal apart. Onlangs kwam hij in opspraak door het uitdelen van een kopstoot aan Jorge Costa van FC Porto. Rumoer alom, maar Weah claimt dat hij racistisch bejegend werd en daarom verhaal haalde. De spanningen zijn zo hoog opgelopen dat hij weigerde om aanwezig te zijn op het FIFA-gala in Lissabon voor de verkiezing van 'Wereldvoetballer van het jaar'. 'Ik heb geen zin om belaagd te worden door allerlei camera's en me een misdadiger te voelen,' luidde Weah's commentaar. Opvallend genoeg is het 'Weah-incident' het voorbeeld dat de meeste spelers naar voren brengen. 'Typisch een voorbeeld van een speler die getergd is,' merkt Rui Costa op. De Portugese middenvelder van Fiorentina is overigens resoluut: Tedere ploeg heeft blanke en donkere spelers, dus is er helemaal geen sprake van racisme. En doet zich een incident in de samenleving voor, dan is het toch godgeklaagd?! We zijn nota bene bijna beland in het jaar 2000.' Pierluigi Casiraghi, de elegante aanvaller van Lazio Roma, vindt racisme een typisch maatschappelijk verschijnsel. 'Het is een uiting van pure domheid, onwetendheid. Er zou veel meer aandacht besteed moeten worden aan opvoeding en scholing.' Zelfreflectie Een voor een druppelen de spelers de hotellounge binnen. Jürgen Klinsmann

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 225