pelen All-Star Match Europees jaar tegen racisme Op 29 januari vlogen de Ajacieden Frank en Ronald de Boer, Edwin van der Sar en Tijjani Babangida op en neer naar Lissabon om deel te nemen aan een prijzenswaardig initiatief. Het 'Europese jaar tegen racisme' werd die avond officieel geopend met de 'All-Star Match' tussen Europa en Afrika in het Estadio da Luz. Een live-verslag. door Reina Hemmes en Criselda Visser FIFA-voorzitter is dat een slimme zet), maar verrast wanneer hij constateert dat juist zijn generatie op bijles moet. 'Het zijn niet de jonge mensen die heropgevoed moeten worden. Jongeren van nu maken geen enkel onderscheid in huidskleur, zij zijn niet anders gewend. Nee, het zijn juist ouderen zoals ik en mijn generatiegenoten voor wie al deze acties bestemd zijn.' Verhaal apart De UEFA put zich in Lissabon uit in het organiseren van seminars, fora en bijeenkomsten. Een week lang wordt er straf vergaderd en gedebatteerd. Terwijl het een komen en gaan is van gedeputeerden en afgevaardigden in de hal van het Atlantic Park Hotel, zijn de contouren van de 'All-Star Match' nog steeds vaag. De bond had het op papier helemaal voor elkaar: topnamen als Alan Shearer, Paolo Maldini, George Weah en Daniel Amokachi vulden de deelnemerslijst. Afrika en Europa zouden vertegenwoordigd worden door twee superselecties die het initiatiefkracht zouden bijzetten. Echter, de meeste spelers krijgen geen toestemming van hun bond om naar Lissabon af te reizen vanwege competitieverplichtingen. Zo moet de Engelse afvaardiging (Shearer, McManamen, Gary Neville) noodgedwongen verstek laten gaan en kan er geen sprake van zijn dat Spaanse topspelers als Amavisca, Kiko en Hierro hun opwachting maken. De ene na de

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 223