is absoluut voor Ajax voor de eerste divisie zeer interessante kansen zijn wanneer de clubs op aparte speeldagen gaan opereren. Tegelijkertijd dient er in beide divisies grondig naar nationale en regionale markten gekeken te worden teneinde tot een zo optimaal mogelijke spreiding van het betaalde voetbal in ons land te komen. Dat gebeurt enerzijds door de projectgroep die de overgang naar de Superliga namens de achttien eredivisieclubs begeleidt (Maarten Oldenhof maakt daar deel van uit), maar zal ook nog eens tot uiting komen in de uitslag van het bedrijfstakonderzoek dat alle BVO's onlangs hebben opgestart. Uitgangspunt van alles is kwaliteitsverbetering en een betere concurrentiepositie van Nederlandse clubs ten opzichte van het buitenland. Daar kan toch iedereen eigenlijk alleen maar voor zijn?! Euro 6ix's De Euro óix's waren een groot succes. Craig Johnston, Jaap de Groot en Johan Cruijff hebben goed werk verricht. Wij zijn er uiteraard trots op, dat Ajax bij deze wereldpremière de introducerende club is geweest en de kar mede heeft getrokken. Maar liefst 22 landen hebben de finale live gezien! Natuurlijk zullen er ook aan het spel zelf aspecten worden verbeterd, maar getuige het feit, dat clubs en sponsors zich in groten getale aanmelden, is men razend enthousiast en ziet men in dit spel een prachtige mogelijkheid om naast het normale voetbal iets spectaculairs te presenteren. Voorlopig is de bedoeling dat er in diverse steden Euro óix's-toernooien worden georganiseerd (de eerste in Dubai is al een feit), met een jaarlijks finale in de Arena met Ajax als gastheer. Graffiti U zult aan het begin van de tweede helft van het seizoen merken dat er in de Arena keihard gewerkt is om de beloofde verbeteringen aan te brengen. Er is nieuw gras, dat tien centimeter hoger geplaatst is teneinde de mensen op de eerste rijen een beter zicht op de zijlijnen te geven. Het prijsniveau van de consumpties is verbeterd, de F-side zit vrijwel in zijn totaliteit weer bij elkaar en is onder meer herkenbaar aan een prachtige graffiti- beschildering aan de voorzijde van het vak. In de komende maanden zullen er aan het dak van de Arena immense banieren worden gehangen, die de successen van Ajax op ondubbelzinnige wijze kenbaar maken, zodat de Ajax-identiteit in het stadion beter zichtbaar wordt. Ook zal er binnenkort op het nieuwe voorgebouw een groot Ajax-logo geplaatst worden. Tijdens de zomer zullen er grotere bouwkundige veranderingen plaats gaan vinden. Voor wat de F-side betreft, wil ik alle betrokkenen bedanken voor hun constructieve bijdrage en gezellige vergaderingen. In het bijzonder geldt dit voor Ronald Pieloor, die zich wel bijzonder heeft ingezet om de verhuizing van F- siders nu al mogelijk te maken. Jullie zijn onmisbaar voor onze club. Reuze bedankt! Michael van Praag voorzitter

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 21