teruggeroepen en terwijl de overige Ajacieden hun koffers van de band plukken en zich in de gereedstaande bus installeren, wordt er in het 'niemandsland' overlegd, gediscussieerd en geroepen. En er wordt gebeld. Met de Nigeriaanse ambassade in Italië, want die kan Babangida (winnaar van olympisch goud voor zijn land!) helpen. Die hoop blijkt ijdel. Ze zijn nog een kwartier open en het is een feestdag. Nee, de ambassade kan niets voor haar zoon betekenen. Hij moet terug. Bellen dan met het Nigeriaanse consulaat, met de Nigeriaanse ambassade in Nederland, met het ministerie in Lagos. Niets helpt en het lijkt erop dat Babangida inderdaad terug moet naar Nederland. De buitenspeler zit tussen twee carabinieri op een bankje in een klein verhoorklamertje te wachten op het oordeel. De perschef geeft niet op. Hij pleit voor Baba, legt nog een keer uit dat het om de Ajax-voetballer gaat. Bellen met de manager van Roma. Kan de club niet iets betekenen, heeft Roma geen contacten op hoog niveau? Het levert niet direct iets op. Maar de dienstdoende beambten beginnen begrip voor de situatie te krijgen. Aan hen zal het niet liggen maar zij kunnen de wet niet passeren. Tijjani, wat pips omdat het ramadan is, ziet het zelf niet meer zitten. 'Ik neem de eerste vlucht terug naar Nederland.' zegt hij. 'Ik ben niet van plan om hier de nacht door te brengen.' Dan, opeens, is er groen licht. Massimo, een van de medewerkers van de makelaar, blijkt vrienden te hebben. De juiste. Er moet een bedrag betaald worden, enne... vier vrijkaarten voor de wedstrijd. Geregeld! Baba poseert, met het geldig gemaakte paspoort in de hand, met de twee carabinieri en mag door. De bus is ruim een uur geleden vertrokken wanneer ook Ajax' rechtsbuiten op weg gaat naar La Borghesiana. Het schemert reeds hevig wanneer het trainingsoord, dat twintig kilometer ten westen van Rome ligt, wordt bereikt. Babangida wordt met gejuich door de collega-Ajacieden ontvangen. La Borghesiana is een idyllisch oord, opgetrokken uit bloedrode steen omgeven door sportvelden. De pijnbomen hangen hun lover als enorme cantharellen boven het gazon. Vooralsnog geen plaats waar harde sportieve arbeid bij past, meer een omgeving waar je kan genieten van de geneugten des levens. Na het avondeten wordt er tv gekeken en Ronald, Fred, Frank en Richard leggen een kaartje. Vrijdag 7 februari De volgende morgen blijkt het genieten relatief te zijn. Na het ontbijt, geserveerd door Gaetano de kok, staat de training op het programma. En er wordt hard aan getrokken. Maar o, wat is het heerlijk weer. Het ontwaken is een feest wanneer bij het openschuiven van de gordijnen een stralend blauwe lucht je toelacht. Buiten is het fris en dat maakt de trainings omstandigheden ideaal. Terwijl de voetballers schaven aan hun conditie en hun techniek, gaat de perschef met zijn polaroid-camera in de hand op weg om het terrein verder te verkennen. La Borghesiana was een oude boerderij met vele opstallen die in de jaren zestig werd verbouwd tot een hotel en later tot een trainingscentrum. Het is de thuisplaats van Lodigianicalcioeen vrije jonge club die in de Serie C, zeg maar de derde divisie, uitkomt. De voorzitter is mede-eigenaar van het complex, vandaar dat de kleine club kan beschikken over het trainingskamp waar onder meer het nationale elftal van Italië zich voorbereidt

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 215