Van de voorzitter Superliga belangrijk Morton Olsen is de man die Ajax naar nieuwe successen moet loodsen. Een nieuwe trainer aanstellen is voor elk bestuur een ware vuurproef, maar wij menen met Morten deze proef goed doorstaan te hebben. Hij is een man die techniek en aanvallend voetbal hoog in het vaandel heeft staan en dat is precies wat we zoeken. Bovendien is hij een bijzonder gedreven persoonlijkheid met prettige omgangsvormen. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat hij absoluut de beste man is om Louis van Gaal op te volgen. Wij hopen uiteraard, dat zijn vrouw Mireille het hier ook naar haar zin zal hebben, en daar zullen wij, waar nodig, graag bij helpen. Er is inmiddels een nieuw mediacontract afgesloten en daar zijn alle clubs erg blij mee. Die vrolijkheid komt vooral, omdat men nu in elk geval de zekerheid heeft dat er weer geld zal worden overgemaakt, maar in feite is het allemaal diep treurig. Indertijd heeft de NOS in concurrentie met ander aanbieders, waaronder Sport7, een enorm bedrag op tafel gelegd. Dat bedrag was weliswaar lager dan Sport7 uiteindelijk bood, maar aanzienlijk hoger dan er nu op tafel ligt. Het is o zo jammer, dat de clubs indertijd niet naar onze argumenten hebben willen luisteren. Een daarvan was, dat het verschil tussen het NOS-bod en dat van Sport7 te klein was om het risico van het onbekende, alsmede problemen met de politiek, publiek (twee gulden per maand per abonnee) en de kabelexploitanten te riskeren en dat we beter voor kwaliteit en continuïteit konden gaan. Welnu, we weten allemaal wat er gebeurd is en nu zijn we na een jaar toch weer terug bij diezelfde NOS, echter tegen een veel lager bedrag (te laag zelfs), waardoor de concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland nog slechter is geworden. Dat kun je de NOS niet kwalijk nemen, maar het demisssionaire sectiebestuur en de voor Sport7 stemmende clubs wel. Superliga 'Is zo'n Superliga nu zo belangrijk voor Ajax?' vragen velen zich af. 'Absoluut!' luidt het antwoord. De eredivisie gaat zich loskoppelen van de eerste divisie en de amateurs. Het kan niet meer zo zijn, dat clubs die kwaliteit noch ambitie hebben om eredivisie te spelen wel over die eredivisie mee mogen beslissen. Het kan niet meer zo zijn dat clubs uit de eerste divisie evenveel geld uit een mediacontract krijgen als clubs uit de eredivisie. Kijk maar eens naar wat zendgemachtigden momenteel voor beide divisies over hebben. De NOS had zelfs geen interesse voor de eerste divisie en bood 35 miljoen voor samenvattingen uit de eredivisie. SBS concentreerde zich wel op de eerste divisie en kreeg het contract voor 5 miljoen gulden. Ziet u het verschil? Indien u hieruit opmaakt dat ik clubs uit de eerste divisie geen bestaan gun, dan heeft u het mis. Natuurlijk is er ook voor hen een markt, maar dan wel een geheel andere. Het komt de kwaliteit van spel, denken en besturen alleen maar ten goede als de eerste-divisieclubs meer over hun eigen (voort)bestaan mee moeten gaan denken en 'hun eigen broek op dienen te houden'. Momenteel surfen de meeste eerste- divisieclubs mee op de (financiële) successen van hun broers uit de eredivisie en dat is ongezond voor iedereen. Bovendien ben ik ervan overtuigd, dat er I A A A r~ A -7 I KI r A A A A r*T A C\C\~t

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 20