erin zit, al is het vaak niet verstandig om alleen het geld te laten tellen. Dat het overal zo mooi, leuk en aardig is als men denkt, wil nog wel eens tegenvallen. Maar het feit is er en daar heeft Ajax gewoon mee te leven. Wat de club ook doet op het sportieve vlak, financieel ligt Ajax altijd achter op de zuidelijke landen. Het vertrek van spelers is bij Ajax normaal. En het mooie is dat Ajax steeds weer kans ziet het verlies aan goede spelers behoorlijk te compenseren. Ook dat houdt misschien een keertje op, maar voorlopig lukt dat nog gezien de successen van de laatste jaren. Een periode van onwaarschijnlijke prestaties onder leiding van Louis van Gaal en zijn staf lijkt afgesloten, al is er nog volop kans ook dit seizoen nog een prijs in de wacht te slepen via de Champions League. In ieder geval kan Europees voetbal worden zekergesteld. Mindere tijden maakt ieder club mee. Of die nu AC Milan, Real Madrid of Barcelona heet. Iedereen komt een keer aan de beurt. Ajax zit nog even in een dal maar zal daar met Louis van Gaal dit seizoen enigszins uit klimmen om vervolgens onder Morten Olsen de weg naar het succes weer terug te vinden. Jammer dat spelers weggaan maar trots moeten we zijn dat die club uit Amsterdam de beste voetballers ter wereld heeft voortgebracht. Dat maakt Ajax zo uniek, zo sterk maar ook kwetsbaar tegelijk. Maar altijd is er de kracht om het succes weer terug te vinden en om zoiets straks weer te mogen meemaken en beleven lijkt een prachtig vooruitzicht. In het stadion en gewoon op zondagavond om kwart voor zeven voor de buis met het bord op schoot. Middels graffiti werd tijdens de winterstop extra Ajax-sfeer aangebracht in de Arena. Patrick Kluivert en Winston Bogarde maakten bekend dat zij Ajax aan het eind van het seizoen zullen verlaten. Foto's: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 18