De Amsterdam Arena was op 27 en 28 januari het decor van het Euro öix's-toernooi. Foto: Louis van de Vuurst Johan Cruijff, een van de initiatiefnemers van het Euro öix's-toernooi en Willem van Hanegem, die met Piet Keizer en Wim Suurbier de jury vormde die oordeelde dat Milan-speler Roberto Baggio de beste speler van het toernooi was, Jari Litmanen het mooiste doelpunt gescoord had en Patrick Kluivert de mooiste actie op zijn naam gebracht had. Foto: Yvonne Witte Smullen van prachtige acties Iets nieuws was er op 27 en 28 januari in de Arena, waar het Euro 6ix's-toernooi plaatsvond met als deelnemende clubs AC Milan, Glasgow Rangers, Liverpool en Ajax. De bedoeling was duidelijk. In partijtjes van zes tegen zes op een veldje van 60 bij 32 meter en met normale doelen moesten mooie staaltjes voetbal en veel doelpunten in 4x8 minuten het publiek vermaken. Tussen de wedstrijden door lardeerden artiesten het geheel tot een combinatie van muziek en spel. Het is de verwachting dat dit soort entertainment, onder aanvoering van Johan Cruijff, president van World Soccer 6ix's Limited en bedacht door Graig Johnston (ex- Liverpool) en Jaap de Groot (De Telegraafaanslaan bij het publiek. Dat is goed mogelijk omdat de echte liefhebber soms kan smullen van prachtige acties en mooie goals. Vooral teams als Ajax en AC Milan stalen de show op techniek en acties. Daarom was de finale tussen deze teams best aardig, met zelfs een optreden van Frank de Boer als vliegende kiep. Het mocht niet baten. AC Milan won het toernooi. Litmanen won de prijs voor de mooiste goal en Patrick Kluivert voor de mooiste actie. Dubbel vervelend Hopelijk kunnen wij van onze spits dit seizoen nog meer prachtige momenten tegemoet zien want daarna zal hij samen met Winston Bogarde elders z'n kunsten gaan vertonen. De twee hebben aangekondigd Ajax aan het einde van het seizoen te verlaten en in navolging van zoveel anderen hun heil elders te zoeken. Velen vroegen zich af wat er nu nog van Ajax terecht moet komen, maar iedereen weet inmiddels dat de club wat dat betreft wel wat gewend is. Financieel is het wel triest. Stond voorheen tegenover een vertrek tenminste nog wel eens een transfersom, nu kan men bij een aflopend contract zonder meer de poort uitlopen. Voor Ajax is dat dubbel vervelend, zowel sportief als financieel. De beste spelers gaan weg, slaan hun slag en Ajax heeft het nakijken, ook al omdat het financieel nooit op kan tegen de financiële mogelijkheden van de collega's in Italië, Spanje en nu ook Engeland. Niet alleen nu maar al heel lang heeft Ajax te maken met het verloop van veel spelers. De redenen voor vertrek zijn verschillend maar de financiën voeren meestal de boventoon. En terecht. Je moet als speler proberen eruit te halen wat

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 17