'Ajax-voetbal is voetbal Morten Olsen: een ge De opvolger door Marenthe de Nijs Hij omschrijft zichzelf als 'eerlijk, disciplinair en consequent' en staat bekend als een man die veel van zichzelf en van zijn spelers vraagt. 'Ik draag geen masker, ik ben wie ik ben. Ik ben niet naar Ajax gekomen om mezelf te profileren. Het gaat om Ajax, niet om mij.' Aan het woord is Morten Olsen, een van de weinige trainers die van mening zijn dat een elftal te allen tijde aanvallend en mooi moet spelen. Kennismaking met de man die per 1 juli 1997 de scepter van Louis van Gaal overneemt. 'Mijn filosofie is die van Ajax. Mooi, technisch en aanvallend spel: het is het moeilijkste voetbal dat er is.' In een mengeling van Vlaams, Duits en Deens stelt Olsen zich op 28 januari tijdens een hectische persconferentie voor aan de media. 'Ik realiseer mij dat Louis van Gaal mijn werk moeilijk heeft gemaakt. Maar daar heb ik geen moeite mee. Druk en stress komen altijd voor in het voetbal en die zoek ik ook op.' Met het feit dat Ajax in eerste instantie Johan Cruijff vroeg als directeur betaald voetbal, heeft de Deen geen problemen. 'Ik vind dat volstrekt normaal. Iedere club in de wereld wil Cruijff als coach. Ik ben er trots op dat ik zijn werk en dat van Van Gaal voort kan zetten. Dat zal niet op dezelfde manier gebeuren: iedere trainer heeft zijn eigen manier van doen. Maar het spel van Ajax zal onder mijn leiding niet veel veranderen. Ajax-voetbal is voetbal naar mijn smaak. Het is niet zo dat ik alles ga omgooien. Anders zat ik hier waarschijnlijk niet.' Zijn liefde voor het Nederlandse voetbal heeft de Deen nooit onder stoelen of banken gestoken: 'In Nederland wordt tenminste gevoetbald om het publiek te vermaken. Winnen alleen betekent geen 180 AJAX MAGAZINE MAART 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 178