Ajax op zijn Japans. 'De strijd om de wereldbeker in Tokio was een heel mooie ervaring. Het was heel relaxed. Natuurlijk stond er een belangrijke wedstrijd op het programma, maar we hadden ook tijd voor ontspanning en om dingen in de stad te bekijken. Trouwens het lijkt op de foto net of we heel lekker zaten te eten, maar het was niet te vreten. We hebben twee uur aan tafel gezeten, maar we hebben niets gegeten. Er was niets lekker. We zaten echt te wachten op het ijs na. Want we dachten: ijs smaakt overal hetzelfde, dus dat moet wel goed zijn. Maar zelfs dat was vies.' Seizoen '93-'94, Ajax-Besiktas 2-1. Zonder in actie te komen had de achttienjarige Reuser al een aantal keren als wisselspeler bij het eerste gefungeerd, voordat hij zijn debuut in het keurkorps van Van Gaal maakte. Dat gebeurde in een Europa-Cupwedstrijd in het Olympisch stadion. Ajax keek tegen een 1-0 achterstand aan toen Reuser Van den Brom verving op het middenveld. Binnen een minuut stond het 1-1. Twintig minuten later was het zijn hoofd dat een voorzet van zijn maatje Tuhuteru verlengde waaruit Ronald de Boer Ajax op winst bracht. Vrienden voor altijd. 'Ik heb niet zoveel echte vrienden in de voetbalwereld. Juan Viedma, die nu bij Compostela speelt, is er een van. Ik heb met hem in de Ajax-jeugd gespeeld. We kunnen nog steeds goed met elkaar opschieten. Een andere goede vriend is Andre Ooijer. Dat is die brede in het midden van de vakantiefoto.' Begint hartelijk te lachen: 'Toen ik hem vertelde dat ik hem zo bij deze foto in het Magazine zou introduceren, was hij daar niet zo blij mee. Een andere goede vriend op de foto is Remco Verbruggen, zittend links. Hij speelt tegenwoordig voor AFC. Het is een foto van mijn vakantie op Mallorca. Ooijer, Fokke (links staand), Verbruggen en ik speelden samen in de A1 van Ajax. De andere twee waren vrienden van Verbruggen en voetballen bij AFC. Het was echt een toffe vakantie." AIAX MAC.A7I

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 171