De schoolsportcarrière. 'Deze foto's zijn van de lagere school, 'De Smidse' in Purmerend. Een school die best veel aan sport deed. Maar we wonnen altijd net niet. We hadden wel een paar goeie sporters in de klas, maar ook een paar die er niets van konden en daarom vielen we altijd net buiten de prijzen. De meester links op de foto is Adrie Freitas. Die had altijd een zwak voor mij. Hij zei dat natuurlijk nooit, maar ik merkte het wel. Ik had laatst nog contact met hem en hij is nu heel trots op mij. De foto waar hij bij opstaat is van een schoolvoetbaltoernooi. De andere is van een handbaltoernooi. De jongen die de beker vasthoudt heet Guy. Hij was een van mijn beste vriendjes op school. Een ander waar ik veel mee omging was Boudewijn. Die staat helemaal links. We hadden ook schaaktoernooien. Ik was wel geïnteresseerd in schaken. Ik vond het erg leuk om te doen. Maar thuis kon ik er niets mee. Want niemand bij ons kan schake, alleen mijn opa maar die woont niet in Purmerend, die woont in Amsterdam.' Aan het breakdancen of misschien toch gewoon bang voor het paard? 'Ik ben echt heel erg bang voor paarden, ook voor honden trouwens. We gingen een keer met de gehele familie op een boerderij passen in Best, een plaatsje in Noord-Brabant. Die mensen hadden een heel grote hond. Toen mijn zusje en ik hem gingen uitlaten, brak hij op een gegeven moment los en kwam hij achter mij aan. Ik wist niet hoe hard ik moest rennen, maar toch wist hij me in mijn kuit te bijten. In diezelfde vakantie ging ik ook paardrijden. Maar ik zat nog maar net op zijn rug toen er een tractor aankwam en het paard op hol sloeg. Ik vloog er achterover vanaf. Sinds die tijd hoeven paarden en honden voor mij niet meer.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 169