Het échte begin van de voetbalcarrière. 'Ik heb van mijn vierde tot mijn veertiende bij Rood Wit A in Purmerend gevoetbald. Toen pas ging ik naar Ajax. Vrij laat misschien, maar voor mijn gevoel kon en mocht ik ook niet eerder. Mijn hele familie was Rood Wit A. Bovendien speelde ik met de jeugd van Rood Wit A op hetzelfde niveau als Ajax. Mijn vader had eerst ook zoiets van "blijf maar lekker hier", maar later is hij toch wel bijgedraaid. Volgens mij was het Tonnie Bruins Slot die mijn ouders op een gegeven moment voor Ajax benaderde. Wel tof, die shirtjes met onze naam achterop. Deze foto is uit mijn tijd bij de F'jes.' Kiekeboe, waar ben je?. 'Het is even zoeken, maar ik sta er toch echt op. Die man met snor naast mij, is mijn vader. Ik mocht deze middag optreden als mascotte bij het eerste, waar dus ook mijn vader in speelde. Ik was vroeger superklein, maar ook supersnel. Ik heb nog wel eens linksbuiten gespeeld en dat terwijl ik rechtsbenig ben! Maar door mijn snelheid kon ik veel compenseren. Toen ik naar Ajax ging, begon ik pas echt te groeien, maar dat ging ten koste van mijn snelheid. Tot mijn veertiende stond het weekend bij ons thuis helemaal in het teken van het voetbal. De hele familie was op het voetbalveld van Rood Wit A te vinden. Er was bijna geen tijd om te eten. Als zondags alles achter de rug was, gingen we meestal Chinees halen, zo ging het iedere week.' 'Dit vind ik wel een mooie foto. Deze is genomen tijdens het Zeeburgia-toernooi. In mijn Rood Wit A periode is mijn vader vele jaren leider geweest van het team waarin ik speelde. Dat was niet altijd even gemakkelijk. Hij was vooral erg kritisch. Als we dan van een wedstrijd terugkwamen, zat hij altijd in de auto nog na te praten over bepaalde situaties in de wedstrijd. Niet dat hij me zat te pushen of zo, nee, hij was vooral kritisch. Achteraf gezien op een goede manier.' 17 O AIAVAAA/T A7IKIC MAADT4QU

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 168