Het fotoalbum van Martijn Reuser Het familiealbum door Reina Hemmes Het Amsterdamse publiek heeft hem twee jaar geleden voorgoed in het hart gesloten. Zijn schreeuw 'Reuser in Oranje' vanaf het bordes van de Stadsschouwburg bij het kampioenschap in 1994 maakte hem in één klap geliefd. De supporters kunnen het brutale, pittige gedrag van de voetballer wel waarderen. Maar gelukkig blijft het bij Reuser niet alleen bij woorden. Het afgelopen seizoen kreeg hij van coach Louis van Gaal regelmatig de kans zich te manifesteren in de basis van het eerste eftal. Noodlottige blessures zetten een streep door de definitieve doorbraak, maar Reuser zit niet bij de pakken neer. De wil om te winnen, ten koste van veel, druipt van hem af en hoewel niet erg groot van stuk is hij voor niets en niemand bang. Een kijkje in het fotoalbum van Martijn Reuser. A De Reuser-telgen. 'Dit is mijn zusje Marieke. Zij is een paar jaartjes ouder. Dit is echt zo'n klassieke klassefoto. Ik denk dat ik hier nog op de kleuterschool zit. Die heette 'Repelsteeltje', in Amsterdam Noord. Na de kleuterschool ging ik naar de 'Bottelhoef', ook in Noord, maar daar heb ik maar een half jaartje op gezeten, want toen gingen we verhuizen naar Purmerend.' Een dagje uit naar de Efteling. 'Daar gingen we ieder jaar wel een dag naar toe. Ik was helemaal gek van het park. Mijn moeder hield ons wel eens thuis van school, zodat we eerder naar de Efteling konden vertrekken. Op die manier konden we de drukte een beetje ontwijken. In het begin was ik gek van de sprookjestuin. Mijn favorieten waren Hans en Grietje. Aan het huisje waarin ze woonden, zat een hendel en als je daaraan trok, kwam de heks naar buiten. Machtig vond ik dat. Later ontdekte ik de python en toen was ik helemaal niet meer te houden.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 167