Jari Litmanen Profiel door Erik van Leeuwen foto Louis van de Vuurst Clubliefde 'In deze tijd bestaat clubliefde een stuk minder dan een jaar of twintig geleden. Bij voetbal gaat geld steeds meer een rol spelen. Als je vergelijkt wat de verdiensten bij de Champions League nu zijn ten opzichte van zeven jaar geleden in de Europa Cup I, dat is bijna niet voor te stellen. Bij Ajax is de echte clubliefde nog terug te vinden bij Bobby Haarms.' Voetbal ert geld 'Zoals ik al zei, geld wordt steeds belangrijker in het voetbal. Er worden gigantische bedragen voor tv-contracten betaald en veel clubs bepalen aan de hand daarvan hun begroting. Geld heeft dus veel invloed op het voetbal en ik denk dat het gat tussen de rijke en de arme clubs alleen maar groter wordt.' Amsterdam 'Ik voel me erg thuis in Amsterdam. Het is echt een wereldstad met veel verschillende nationaliteiten en veel historische gebouwen. Er is altijd wel wat te doen, nooit is het daar saai of stil.' Nummer tien 'Ik speelde vroeger ook al heel vaak met nummer tien. Nu heeft het meer te maken met mijn positie op het veld, vroeger was het gewoon mijn lievelingsnummer. Ook nummer 7 en nummer 17 vond ik altijd prachtig om te dragen. Mijn favoriete spelers droegen altijd nummer 7 of nummer 10. Kenny Dahglish en Kevin Keegan speelden met 7, Maradona en Pelé met nummer 10. Het geeft me ook nu nog steeds een speciaal gevoel dat nummer, het is iets extra's.' Bobby Haarms 'Bob is een heel fijne man. Sinds ik bij Ajax speel heb ik alleen veel te veel met hem te maken gehad, dus ik ken hem vrij goed. Zijn trainingen zijn beroemd. Ook buiten het veld spreek ik hem vaker. Die man is altijd bij de club te vinden, hij leert jonge spelers ook veel. Bob is heel belangrijk voor Ajax.' Dïego Maradona 'Maradona was vroeger altijd een idool van me. Ik heb hem nog

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 162