Morten Olsen werd op 27 januari gepresenteerd als de opvolger van Louis van Gaal. Foto: Louis van de Vuurst De opvolger Naast alle activiteiten buiten de velden kreeg ook de Amsterdam Arena de gelegenheid wat zaken aan te passen. Zoals het veld, dat weer eens werd voorzien van een nieuwe grasmat. Het stadion zal bovendien onderdak gaan bieden aan het Ajax-museum, dat in de loop van dit jaar gestalte gaat krijgen. Bijna zeshonderd vierkante meter is beschikbaar om de rijke Ajax-historie uit te beelden. Natuurlijk raakte iedereen meer en meer geïnteresseerd in de vraag wie Louis van Gaal in juli zal gaan opvolgen. Vele namen circuleerden al lange tijd in de media. Van 1 tot 10 (volgens de Volkskrant) natuurlijk Johan Cruijff maar ook Co Adriaanse, Huub Stevens, Wim Rijsbergen, Ronald Spelbos, Henk ten Cate, Sven-Goran Eriksson, Wim Jansen, Marco van Basten, Morten Olsen (op 10) en daarbuiten Eric Gerets, Ruud Gullit, Fabio Capello, Jorge Valdano, Ronald Koeman, Frank Rijkaard, Danny Blind, Arrigo Sacchi en Kevin Keegan. Definitief werd het pas op maandag 27 januari toen Ajax de mededeling kon doen dat de Deen Morten Olsen (47) de opvolger van Louis van Gaal zal worden directeur betaald voetbal bij Ajax. De Deen past prima in het profiel van een trainer die bij Ajax zou kunnen functioneren. Natuurlijk moest de man liefhebber zijn van het Ajax-spelletje, gericht op aanvallend voetbal, hij moet de wereldberoemde jeugdopleiding een warm hart toedragen en hij behoort bij voorkeur de Nederlandse taal goed te beheersen. Zijn waardering voor Ajax heeft hij nooit onder stoelen of banken gestoken. 'Dat Ajax het met die bijzondere stijl tot de top van het Europese voetbal heeft gebracht, is een beloning voor de schoonheid van het spel' is een uitspraak van de nieuwe trainer, die daar een voorbeeld van is. Niet alleen werd de trainer voor het nieuwe seizoen aangesteld. Ook aan de spelersgroep wordt al gewerkt, getuige de aankoop van Dean Gorré (26), die FC Groningen transfervrij verruilt voor Ajax en zich vier jaar aan onze club heeft verbonden.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 15