Ajax - Feyenoord, september 1983. Jesper Olsen heeft weer gescoord en wordt omhelsd door Ajacieden. V.l.n.r.: Sonny Silooy, Gerald Vanenburg, Ronald Koeman, Marco van Basten en Edo Ophof. Foto: George Verberne de Bordeaux zat het indertijd ook wel snor. 'Toen ik bij Bordeaux kwam, stonden ze twaalfde op de ranglijst en dat seizoen was niet echt super. Maar het jaar daarna werden we tweede, We stonden vlak voor het einde van de competitie nog eerste, maar omdat we de laatste twee duels verloren, werd Olympique Marseille kampioen.' Het leven in Frankrijk beviel Olsen goed. Na twee jaar Bordeaux lonkte het Noordfranse Caen en ook daar kende Olsen twee mooie jaren. 'Ik ging met nog twee andere spelers van Bordeaux naar Caen en we hadden echt nog wel de drive om er wat van te maken. Het eerste seizoen eindigden we achtste en in mijn laatste actieve jaar kwalificeerde Caen zich nog voor Europees voetbal. Dat was geloof ik ook meteen de laatste keer, maar al met al was het ook daar aardig.' Pro Active Dat Olsen inmiddels helemaal geaard is in Manchester blijkt tijdens het interview. Hij wordt door veel gasten herkend, maakt af en toe een praatje en schudt veel mensen de hand. Van het beruchte zwarte gat, waar veel sporters na het beëindigen van hun actieve loopbaan mee te maken krijgen, ondervindt Olsen geen hinder. Integendeel. Vrijwel direct na zijn terugkeer in Engeland kwam Olsen in contact met de voormalige Ierse international Kevin Moran. Samen met enkele anderen richtten zij het sportmarketingbureau Pro Active op, waarvan Olsen nu met twee partners de directie voert. 'We zijn nu ruim twee jaar bezig en ik moet zeggen dat het prima loopt. We hebben een sportmarketing-tak en ook een makelaarslicentie van de FIFA. We hebben ongeveer vijfenzestig spelers onder contract staan, verdeeld over Engeland en Ierland, waar we ook een vestiging hebben. Het is leuk om toch nog dagelijks met voetbal bezig te zijn, hoewel ik nu geen trainingspak meer hoef te dragen.' Olsen houdt zich voornamelijk bezig met wat hij zelf noemt de hospitality-business. Pro Active is voor de helft eigenaar van het Red Café, waar Manchester United de sponsors en genodigden voorafgaand aan de thuiswedstrijden ontvangt. 'Verder beheren we een aantal skyboxen en een paar suites in het stadion. Je kunt ons bedrijf het beste zien als een schakel tussen de club en de sponsors.' Olsen heeft nooit de ambitie gehad om een loopbaan als trainer of manager bij een voetbalclub te beginnen. 'Ik zou het wel willen doen, maar als je zoiets goed wilt doen, dan kost dat je zo ontzettend veel tijd. Je moet niet alleen je eigen club volgen, maar ook de tegenstanders en sowieso moet je om op de hoogte te blijven heel veel andere wedstrijden bekijken. Ik besteed die tijd liever aan mijn twee dochters en mijn vrouw.' Olsen woont tegenwoordig in een niet onaardig huis in het plaatsje Cheshire, een half uur gaans van Manchester. Zijn accent is al Engels, zijn Nederlands nog uitstekend. 'Echt missen doe ik Denemarken niet. Ik ben er nu ook al AJAX MAGAZINE MAART 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 157