Olsen, nse accent op fford Oude liefde door Erik van Leeuwen In het begin van de jaren tachtig was de Deen Jesper Olsen een van de meest populaire Ajacieden. De frêle linksbuiten was een plaag voor zijn tegenstander en met zijn onnavolgbare schijnbewegingen had hij het publiek op zijn hand. Na Ajax volgden Manchester United en vier jaar Frankrijk, waarna Olsen terugkeerde bij zijn grote liefde in Manchester. Inmiddels is Olsen actief als directeur van een sportmarketingbureau. Unitedcola en tal van Manchester- Unit edparafernalia in de diverse vitrines geven het geheel toch een voetbalsfeer. Er wordt druk gepraat, voertaal Engels, met hier en daar een Deens accent. Een Deens accent? In Manchester? Inderdaad. Een van de zeer frequente bezoekers van Old Trafford is Jesper Olsen. Op wedstrijddagen is het Red Café zelfs min of meer de werkplek van Olsen, Ajacied van augustus '81 tot de zomer van '84. Het flegmatieke van de linkerspits Het is een mooi weerzien met een held uit vervlogen tijden, op een plek die een voetbalhart sneller doet kloppen. Hij lijkt nog erg veel op de jongeman die een groot aantal posters op de jongenskamer sierde. Wellicht een tikje gezetter, maar nog dezelfde innemende lach. Negentien was hij, toen hij naar Ajax kwam. Het Deense voetbaltalent had van zijn vrienden Frank Arnesen en Soren Lerby gehoord dat het goed toeven was, daar in Amsterdam. Leuke mensen, gezellige stad en zowat alles werd gewonnen. Zeker in eigen huis. Het leek hem wel wat en dus maakte Olsen op 16 augustus 1981 zijn debuut in de wedstrijd tegen Willem II. Ajax won met 7-1 en de kleine nummer 11 was in één klap de publiekslieveling in de Meer. Klein, gulle lach, gezegend met een fabelachtige techniek en dat flegmatieke dat een linkerspits behoort te hebben. Als het soms eens niet lukt, maakte dat niet zoveel uit. Op de Reynolds-tribune werd veel geaccepteerd, zeker van een grillige linksbuiten. Veel vaker lukten de acties van Olsen wel. Mannetje passeren, nog één en vaak nog een derde om vervolgens zelf te scoren of een voorzet op maat af te 4 CC

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 153