Feyenoord - Ajax, november 1982. Jesper Olsen wordt gestuit door Willem van Hanegem Foto: George Verberne Old Trafford. Zomaar een zaterdagmiddag. Hoewel... Manchester United speelt thuis. Zomaar een middag zal het dus nooit worden. Southampton, met Ulrich van Gobbel en Kenneth Monkou, is te gast aan de Sir Matt Busby Lane. Ruim voor de wedstrijd ruikt het in de eenvoudige wijk Trafford naar voetbal. En naar fish and chips, overduidelijk aanwezig in tal van stalletjes langs de weg. Dat Eric Cantona koning is in Manchester, blijkt uit de talrijke shirts, petten, pins en vlaggen met zijn afbeelding er op. Zo'n twee uur voor de wedstrijd wordt het in en om het stadion voller en voller. De supporters staan stil bij de stadionklok die verwijst naar het drama dat de geschiedenis van de Mancunians heeft getekend. De zesde februari 1958, nooit zal die dag vergeten worden. De grauwe dag dat een aantal United-spelers en -officials, die door het leven gingen als de Busby Babes, het leven verloor bij een dramatisch ongeluk op het vliegveld van München bij een tussenstop na het Europa-Cupduel tegen Rode Ster Belgrado. Terwijl de supporters, zonder uitzondering gehuld in het fraaie rood van hun helden, het stadionterrein opstromen, klinken in het Red Café de glazen, gevuld met rode en witte Manchester-Unitedwijn. En worden de gebakken aardappelen overgoten met Red Devils-ketchup. Het is de thuishaven voor de meer gefortuneerde United- supporter, gelegen naast de prachtig verbouwde North Stand van Old Trafford. En afgeschermd van het gewone publiek door strenge beveiliging met een hoog Arena-gehalte. Zelfs voor een plas lijkt een pasje nodig. Binnen wint voetbal het gelukkig nog van Rolex en credit card. Een fors aantal tv-schermen, Manchester-

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 152