is een Vader en zoon Cruijff volgen, gadegeslagen door Kuki Krol, de vader van Ruud, op 30 november 1980 de wedstrijd Ajax-FC Twente. De wedstrijd kreeg een pikant tintje toen Johan Cruijff bij een 1-3 achterstand van de eretribune afdaalde naar de dug-out om Ajax naar een 5-3 overwinning te coachen. Naar aanleiding van deze opmerkelijke stap zette trainer Leo Beenhakker vraagtekens bij zijn eigen positie binnen de club, wat in het voorjaar tot een breuk zou leiden. altijd halfvol Nog nooit een taxichauffeur zo blij gezien als die vrijdagmorgen in Manchester. Hij zat al zo lang op de taxi, maar nimmer mocht hij een passagier afzetten op The Cliff, het trainingscomplex van zijn Manchester United in het gehucht Salford. En zoals een goed taxichauffeur betaamt, begon ook hij over voetbal. Zeker nadat het reisdoel bekend was gemaakt. Een afspraak met Jordi Cruijff. Ooit Ajacied, lang drager van het heilige shirt van Barcelona en sinds de zomer Mancunian, bewoner van Old Trafford. Het gesprek met de aimabele chauffeur ging niet meteen over Jordi, vanzelfsprekend kwam eerst senior aan de beurt, passeerde het totaalvoetbal de revue en werd nog maar eens duidelijk gemaakt dat Oranje toch echt het WK in '74 had moeten winnen. Terug naar de realiteit. Het is immers niet zomaar iets, spelen voor wat ze in Manchester in alle bescheidenheid zelfThe most famous club in the world noemen en twee-wekelijks je kunsten vertonen op Old Trafford, het Theatre of Dreams. Maar Jordi speelt er echt. Okay, hij is nog niet zover in de hiërarchie doorgedrongen dat hij een eigen parkeerplaats heeft (met voor wie wel zo gelukkig is, de initialen van de betreffende speler erop geschilderd), maar zover is zelfs Peter Schmeichel nog niet gekomen. Twintig clubs Jordi Cruijff voelt zich op zijn gemak in het Noordwesten van Groot-Brittannië, al hebben tal van blessures ervoor gezorgd dat het aantal speelminuten nog gering is. Hij oogt ontspannen en praat als Brugman. Het begin van het Engelse avontuur is bekend. Cruijff kon kiezen uit een waslijst van clubs nadat bekend was geworden dat de situatie bij Barcelona, mede door het vertrek van vader Johan, onhoudbaar was geworden. Bobby Robson kwam, Jordi ging met vriendin-lief genieten van de zon in de tropen, terwijl de ene na de andere club bij de zaakwaarnemers aan de lijn hing. 'Het klinkt misschien overdreven, maar ik kon na het EK echt kiezen uit bijna twintig clubs. Goed, ik had het voordeel dat ik niet al te veel kostte, ik denk zo'n twee of tweeëneenhalf miljoen gulden. Vooral veel uit Spanje natuurlijk, waaronder Real Madrid en Atlético Madrid, Duitsland, Frankrijk noem maar op. De twee belangrijkste? Manchester A I A a A A" A I H r A A A A r» "T" X Am 1 A 1

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 145