Na de uitwedstrijd tegen AZ vond in de Amsterdam Arena de jaarlijkse gala-avond van de Bobby Haarms Fanclub plaats. Traditiegetrouw reikte de trainer op verzoek van het bestuur van de Fanclub (op de foto vertegenwoordigd door Klaas Vos) de Bobby Haarms Award uit aan een uit het goede hout gesneden Ajacied. Dit jaar viel de eer te beurt aan Marc Overmars, die daarmee in de voetsporen treedt van Danny Blind en Sonny Silooy. Foto: Louis van de Vuurst Restantje Na de victorie in Zürich was er in december nog een restantje competitie af te werken op weg naar de winterstop. Eerst ging het naar AZ. Ajax kwam wat gelukkig op 0-1 door Arno Splinter, een van die spelers die dit seizoen door omstandigheden de kans kreeg zich al op het hoogste niveau te manifesteren en dat prima doet. Nadat een tegenstander uit het veld was gestuurd, lukte het de Alkmaarders zelfs met tien man op 1-1 te komen. Met die uitslag kon Ajax nooit blij zijn want het gelijke spel betekende weer twee verliespunten erbij en dat nog wel bij de honderdste competitiewedstrijd van Jari Litmanen voor Ajax. De hersenschudding van Babangida deed het leed alleen maar toenemen. Dan was er nog het Nederlands elftal, dat op 14 december de belangrijke interland tegen België op het programma had. Frank en Ronald de Boer, Mare Overmars, Patrick Kluivert en Edwin van der Sar maakten dit keer deel uit van de selectie, die succesvol de Belgen het bos instuurde (0-3) in een prima wedstrijd en daarmee een belangrijke stap zette op weg naar het WK in Frankrijk in 1998. Als toetje van 1996 was er de thuiswedstrijd tegen PSV in de Arena. Ajax begon veelbelovend maar zag uiteindelijk toch geen kans een echte vuist te maken tegen het dit keer betere PSV. Het dak was dicht, de kachel aan, het publiek zat er dus warmpjes bij maar het resultaat was er niet naar. Jonk en Nilis scoorden en Ajax niet. Marcio Santos deed wel van zich spreken door na z'n invalbeurt binnen enkele seconden het veld weer te moeten verlaten vanwege een rode kaart. Bij het gehandicapte Ajax bestond de verdediging grotendeels uit zeer jonge spelers zoals debutant Kofey Mensah, Mario Melchiot, Arno Splinter en Kiki Musampa, niet zo lang geleden nog spelers uit de A-jeugd en het tweede elftal. Natuurlijk doen deze spelers door wedstrijden als deze te spelen in de opleiding veel nuttige ervaring op waarvan later hopelijk veel plezier kan worden beleefd. Nu was PSV ook voor hen een maatje te groot en eindigde Ajax in 1996 op een ongewone zevende plaats.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 13