Foto: Louis van der Vuurst Playstation Sony gebruikte de óix's niet alleen ter promotie van de MiniDisc-speler. Omdat op het voetbal vanzelfsprekend veel jongeren afkomen, was het toernooi ook een prima platform om de spelcomputer van Sony, Playstation, wat aandacht te geven. 'Voor bezoekers was er de mogelijkheid om met Playstation kennis te maken en we zijn momenteel bezig om de óix's als software uit te brengen. Ik heb een vermoeden dat dit wel aanslaat. Passief was het al leuk, en als je dan ook nog eens actief bij het spelletje betrokken kan raken, is dat alleen maar leuker.' Voetbal als marketinginstrument in optima forma. Volgens Van Grondelle kan het niet anders. 'Om topsport op een bepaald niveau te kunnen blijven beoefenen, is geld nodig. Veel geld. Door sponsoring kun je ervoor zorgen dat het twee kanten op werkt, zowel in het voordeel van de club als in het voordeel van de sponsor. En ik denk dat we daar bij Ajax uitstekend in slagen.' Over de toekomst van de Sony MiniDisc Euro óix's is Van Grondelle optimistisch gestemd. 'Zeker ook gezien de reacties van het publiek. Er zijn bijna vijftigduizend mensen op afgekomen, die toch weer allemaal een kaartje hebben gekocht. Zeker op de tweede avond was echt sprake van een prima sfeertje in het stadion en dat voor een eerste keer.' Sony, dat zichzelf net als Ajax afficheert als het slimste jongetje van de klas, klinkt een Europese uitbreiding van het toernooi van Graig Johnston en de zijnen dan ook als muziek in de oren. 'Voor ons als hoofdsponsor is dit een zeer interessante optie. In diverse landen een toernooi afwerken en dan een finale in de Arena? Dat zou fantastisch zijn.' Shirtsponsor Ondanks het feit dat Sony al weer heel wat seizoenen actief is als co-sponsor, is er nooit concreet sprake geweest van een shirtsponsorschap bij Ajax. 'Wellicht dat dit een keer in de toekomst gebeurt. Wij willen er altijd over praten. Maar het is wel zo dat we shirtsponsoring niet hoeven te doen vanwege onze naambekendheid. Die ligt in Nederland op 97 procent. Echt hoger hoeft dat niet van ons. Verder is het steeds weer kijken hoe je het sponsorbudget het beste kan verdelen. Shirtsponsoring gaat ineens een heleboel geld kosten, geld dat we nu steken in relatiemarketing bij wedstrijden van Ajax en de huur van een skybox. Tevens hangt het ervan af wanneer je zoiets doet. Op een gegeven moment stopt ABN AMRO en dan moet je goed gaan kijken hoe de club er op dat moment voorstaat. Doen ze het goed, is er toekomst bij de vereniging en al dat soort zaken. Het gaat om veel geld en dat moet je wel verantwoord investeren.' Ook wat de Champions League betreft doet Sony goede zaken. En niet alleen in Nederland, met Ajax als gesponsorde club. Bij de regerend landskampioen van Italië, Juventus, prijkt de naam Sony op het fraaie zwart-wit gestreepte shirt. De finale van de afgelopen editie van de Champions League kende bij Sony dan ook louter blije gezichten. Nota bene in het door Philips gesponsorde toernooi. Van Grondelle: 'Wat er in de finale ook zou gebeuren, Sony zou hoe dan ook winnen. Voor ons speelt het op zo'n moment dan ook niet mee dat Philips de Champions League sponsort. Dat is een gegeven waar wij mee hebben te leven en het heeft dan ook geen zin elkaar tegen te gaan werken. Maar voor ons was het wel prettig dat twee aan Sony gelieerde clubs in de finale stonden.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 133