WBÊBBBM v. j "-\ 'W- •- Pp jt - Sony en de kampioenen: Jan van Grondelle (tweede van links) en algemeen directeur Gerard ten Velden (naast Johan Cruijff) poseren met toernooiwinnaar AC Milan. Foto: Louis van der Vuurst vervelende consequentie dat alles en iedereen duidelijk kon zien dat de schermen van Mitsubishi veel beter van kwaliteit waren dan de eigen Nitstars die in de Arena hangen. Datzelfde was overigens gebeurd wanneer er Sony-schermen geplaatst zouden zijn. Dit soort zaken doen Philips en zijn imago volgens de Sony-man geen goed. 'Ik vind het gewoon een beetje flauw. Zo ga je niet als volwassen merken en mensen met elkaar om.' De Telegraaf Tot opluchting van Sony merkte het publiek vrijwel niets van de hele heisa, te meer omdat de óix's ook voor Sony een groot succes werden. Van Grondelle: 'Maar zonder de steun van De Telegraaf hadden we het niet gedaan.' Een andere pre om in het óix's-avontuur te stappen, was Johan Cruijff. 'Die naam betekent nog zoveel op de wereld, en Cruijff is voor Sony een prima partner gebleken.' Met De Telegraaf had Sony een uitstekend medium in handen, dat als initiatiefnemer zelf ook baat had bij het welslagen van het evenement. Het gevolg was dat er meer dan volop aandacht aan de óix's werd besteed in de krant van wakker Nederland, waarbij Sony vrolijk mee kon fietsen. 'Voor ons was de sponsoring van de óix's dan ook zo rond. We kwamen op televisie bij Telegraaf-partner SBS6, we kregen volop aandacht in de kranten en de overige media en het publiek dat naar de wedstrijden heeft gekeken, zit middenin de doelgroep van de MiniDisc-speler.' Want voor het bedrijf was de naam Sony alleen niet voldoende. 'Juist met dit soort evenementen kun je de doelgroep uitstekend bepalen omdat je toch al snel kunt zien welk publiek er op de óix's is afgekomen.' Hoe plezierig de samenwerking tussen De Telegraaf en Sony verliep, bleek uit de foto's die de krant de dag na de wedstrijden plaatste. Die waren journalistiek verant woord en van hoogwaardige kwaliteit, opvallender nog was de zichtbare boarding op de foto van... Sony MiniDisc. Van Grondelle: 'Logisch natuurlijk dat we daar bijzonder blij mee waren. Maar ik begrijp waar je op doelt. Wij hebben absoluut geen enkele invloed op de plaatsing van de foto's gehad, dat was iets voor de sportredactie van de krant. Maar ik geef toe, als er meer dan één "plaatsbare" foto is en op één daarvan is de boarding van Sony zichtbaar, dan wordt die geplaatst.'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 131