Sony, het slimste jongetje van de klas Sponsor door Erik van Leeuwen Als hoofdsponsor van de Sony MiniDisc Euro 6ixrs stond Ajax- sponsor Sony de laatste weken van januari volop in de schijnwerpers. Er was het dreigement van een kort geding door collega-concurrent Philips en aan de andere kant de positieve berichtgeving over het 'soccertainment' op een veldje van 30 bij 60 in de goed gevulde Arena. Tel daarbij de aandacht van SBS6 en initiatiefnemer De Telegraaf op en het prettige humeur van de Sony-hot shots is verklaard. 'Vorig jaar werden we benaderd door Graig Johnston en Johan Cruijff met de vraag of er vanuit Sony interesse was om de óix's te sponsoren,' vertelt Sony's communicatie-directeur Jan van Grondelle. 'Het eerste waar we dan naar gaan kijken, is de doelgroep van zo'n evenement, want we gaan nooit iets zomaar sponsoren zonder te weten wie en wat erop afkomt.' Al snel bleek dat de opzet van de zes-tegen-zes op een kleiner veld goed in het straatje van Sony bleek te passen. De óix's moesten immers een avondje uit voor het hele gezin worden. Niet alleen maar voor pa en zijn zoon(s), die, de winterstop beu, wel weer eens een bal wilden zien rollen, maar ook voor moeders en de eventueel aanwezige kinderen van het vrouwelijke geslacht. Het ging hier tenslotte niet om zomaar een toernooitje, hier werd gesproken over 'soccertainment'. In goed Nederlands: voetbal en amusement tegelijk, met artiesten op het veld en op de bühne. Een avondje uit voor het hele gezin, beter kon Sony het niet treffen. 'Want hierdoor was een prima umfelt gecreëerd voor de MiniDisc-speler, vandaar dat we die naam eraan gekoppeld hebben.' Poppen aan het dansen Direct na het ja-woord van Sony waren de poppen aan het dansen. De gloeilampenfabriek uit het zuiden des lands is founder van de Amsterdam Arena en is er dus niet bij gebaat als nota bene de grootste concurrent, al is het maar voor even, de show steelt in het 'eigen' theater. De Arena dreigde direct met een kort geding en eiste min of meer dat het toernooi naar een andere locatie zou verhuizen. Van Grondelle vindt dat Philips 'naïef te werk is gegaan bij de protesten. Het kort geding werd uiteindelijk afgeblazen nadat bleek dat de founders van de Arena niet het recht hebben een evenement met een concurrerende sponsor te verbieden. 'Maar we werden in de dagen van de voorbereiding op het toernooi wel steeds op een kinderachtige manier tegengewerkt,' vertelt Van Grondelle. Zo mochten de ballenjongens geen kleding met Sony-logo's dragen en mochten de in de hoek te plaatsen videoschermen onder geen enkele voorwaarde van Sony zijn. Zelfs het logo afplakken was onvoldoende. Met als gevolg dat er nog een derde partij bij kwam kijken, want uiteindelijk heeft Mitsubishi de twee grote schermen in de hoek geleverd, met voor Philips de AJAX MAGAZINE MAART 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 130