De Spaanse international Caminero, sinds 1993 spelend voor Atletico, is een van de pijlers van het team. Foto: Marca Met de komst dit jaar van de Argentijn Juan Eduardo Esnaider (ex-Real Zaragoza en Real Madrid) en de Tsjech Radek Bejbl (ex-Slavia Praag) dacht men het succes te kunnen voortzetten. Maar het leven gaat bij Atletico niet over rozen. Met een halve competitie al gespeeld bengelen de rood witte hemden (nog) onderaan de subtop van de Spaanse Liga. In januari, op de twintigste speeldag, werd met de smadelijke cijfers 1-4 verloren van koploper en stadgenoot Real Madrid, nadat Atletico door een doelpunt van Kiko aanvankelijk op voorsprong was gekomen. De wedstrijd had een wonderlijk verloop. In de eerste minuut na rust bracht Raül de bezoekers op gelijke hoogte, halverwege de tweede helft kreeg Mijatovic van Real een rode kaart, maar Atletico verzuimde te profiteren van het numerieke overwicht. Sterker, zoals dat vaak gaat, wist de met tien man spelende ploeg inspiratie te putten uit het schijnbare nadeel en in de laatste zeven minuten van de wedstrijd sloeg Real genadeloos toe. Wederom Raül, twee minuten later Clarence Seedorf en in de slotminuut Victor voerden het arme Atletico naar de slachtbank. Het jaar 1997, dat Atletico hernieuwd succes moet brengen, begon met een zwarte dag voor de colchoneros. Voor Atletico is net als voor Ajax het behalen van de halve finales van de Champions League de laatste mogelijkheid om van dit seizoen een succes te maken. Het lijkt erop dat Don Quichot de strijd weer aan moet binden tegen windmolens. 130 AJAX MAGAZINE MAART 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 128