burgemeester van Marbella, een vaste ontmoetingsplaats van de Europese jet-set. Hij dirigeert zijn eigen politieke partij, de Grupo Independiente Liberal, afgekort... GIL. De robuuste voorzitter is voorts de grondlegger van de 'BV Atletico de Madrid'. Zijn gevecht voor betere deals omtrent televisierechten en de verdere modernisering van het 'product voetbal' - vooral op het gebied van sponsoring - heeft geleid tot een daadwerkelijke revolutie binnen de Spaanse voetbalwereld. Gil y Gil, die 97 procent van Atletico's aandelen bezit en zijn zoons Miguel Angel en Jesüs jr in het bestuur heeft zitten, maakt overuren met grootse plannen voor de club. Het stadion Vicente Calderón, met een capaciteit van 57.000 plaatsen, zal volledig gerenoveerd worden. In het jaar 2000 moet de voetbaltempel huisvesting geven aan, onder andere, winkels, fitnesscenta, bankfilialen en een medisch centrum. Voorts staat de bouw van een ciudad deportiva (sportstad) voor de dertigduizend vaste socio's hoog op de agenda van de familie Gil. Dit sportcentrum zou op ongeveer twintig kilometer van de Spaanse hoofdstad moeten verrijzen en zal, als alle plannen verwezenlijkt worden, worden voorzien van tal van faciliteiten als zwembaden, restaurants, voetbalvelden, sporthallen en een hotel. De opbrengsten van de Champions League van dit jaar zullen een grote rol spelen in het verwezenlijken van de droom van de voorzitter. Smadelijke nederlaag Met de komst van trainer Radomir Antic lijkt de rust in het Atletico-kamp te zijn weergekeerd. De Joegoslaaf heeft een hecht team gecreëerd. Rond spelers als de Argentijn Simeone en de Spaanse internationals Caminero en Kiko wist Antic een elftal van allure neer te zetten. Vasthoudend aan Atletico's countersysteem (4-1-3-2) en de traditionele vechtersmentaliteit van de spelers behaalde de club haar twee grootste overwinningen. Stadion Vicente Calderón, met een capaciteit van 57.000 plaatsen, zal volledig gerenoveerd aan, onder andere, winkels, fitnesscenta, bankfilialen en een medisch centrum. worden. In het jaar 2000 moet de voetbaltempel huisvesting geven Foto: Marca AIAV UAT.&7IMF AA A ART 19Q7 129

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 127