Marcio Santos (foto rechts) is tot het eind van het seizoen uitgeleend aan de Braziliaanse club Atletico Mineiros. De uit Klein-Joegoslavië afkomstige spits Rade Bogdanovic (foto onder) ging op proef mee naar het trainingskamp in Spanje, maar kwam niet in aanmerking voor een contract met Ajax. Foto's: Louis van de Vuurst rechterkant van het veld de bal in het bezit krijgt en een pass geeft op Babangida; Babangida die het overzicht houdt en Kluivert aanspeelt; Kluivert die met een laag schot de Zwitserse doelman passeert. De rest is maar bijzaak.' Unieke cijfers Dus is ook eigenlijk omkijken naar hoe het geweest is, weinig zinvol. En als het Ajax betreft is dat dit seizoen helemaal geen pretje. Alleen omdat de cijfers zo uniek zijn, laten we ze toch maar even op deze plaats vastleggen. Opdat onze nabestaanden het ooit nog eens kunnen naslaan zoals wij nu ook heel ver in de historie terug moeten en kunnen gaan om iets dergelijks tegen te komen. In de seizoenen 1912-1913 en 1913-1914 trof het elftal 22 keer het doel in achttien wedstrijden. Nu is het niet veel beter: 24 doelpunten in twintig wedstrijden. Maar als dit soort cijfers maar gemiddeld één keer in de tachtig jaar voorkomt, hoeven we ons wat dat betreft voorlopig geen zorgen meer te maken. En als dan nog bovendien de resterende veertien competitiewedstrijden ons louter successen bezorgen komen we toch in de regio waar aan het einde van de rit de prijzen worden uitgereikt. Want we zullen het toch niet gaan beleven dat Louis van Gaal de club gaat verlaten zonder een prijs op zak?! Dat verdient niemand bij de club en hij helemaal niet. Tijdens de nieuwjaarsreceptie op 5 januari, voor het eerst op ons eigen sportcomplex de Toekomst, waar als het aan voorzitter Van Praag ligt, het clubleven weer zal gaan bloeien, sprak onze praeses namens het bestuur nog eens al het vertrouwen uit in Louis van Gaal en zijn spelers. 'Want aan de selectie ligt het niet. Wij hebben een groep prima spelers.' Zij begonnen in het nieuwe jaar op 13 januari bijna voltallig aan de eerste training, om een dag later het zonnige zuiden in Spanje op te zoeken voor een trainingskamp van een week in La Manga. Eindelijk kon Louis van Gaal met een zo goed als voltallige selectie gaan trainen. Alleen Babangiga verbleef in Nigeria voor het nationale elftal, terwijl Nordin Wooter en Mario Melchiot het, licht geblesseerd, kalm aan moesten doen. Maar de rest was fit. Spelers als Danny Blind, Richard Witschge, Jari Litmanen en Martijn Reuser deden weer volop mee. In feite was voor hen en de rest van de groep het seizoen nu pas begonnen. Voor Martijn Reuser ging het toch nog niet helemaal goed met z'n blessure en hij verliet met Winston Bogarde eerder het trainingskamp. Niet van de partij was Marcio Santos. De Braziliaan kon voor de winterstop zijn draai bij onze club niet voldoende vinden om in de ogen van Louis van Gaal een basisplaats af te dwingen, waardoor het voor hem voorlopig beter was in Brazilië te blijven. Ajax leende hem een halfjaartje uit aan het Braziliaanse Atletico Mineiros. Wel mee op stage ging de 26-jarige, uit Klein- Joegoslavië afkomstige Rade Bogdanovic, maar de spits voldeed helaas niet aan de verwachtingen tijdens de trainingen en de oefenwedstrijd tegen Valencia, die met 3-2 werd gewonnen. Babangida (2x) en Litmanen scoorden.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 11