titelkandidaat Waterwijk, een geduchte tegenstander van Ajax. 'Dit keer waren mijn jonkies oppermachtig, mede door het goede spel van Yannick de Wit,' zegt trainer Patrick Ladru vol trots. '5-1, een uitslag waar ik van tevoren niet van had kunnen dromen.' Het op een na jongste jeugdelftal van Ajax speelde tijdens de winterstop een zaalvoetbaltoernooi in Duitsland met zestien deelnemers. 'We werden knullig vijfde,' zegt Ladru. 'Op de eerste dag werden we gemakkelijk eerste in de poule, waardoor we bij de laatste acht kwamen. De volgende dag verloren we de eerste wedstrijd met 2-1 van Wattenscheid. Helaas waren we toen uitgeschakeld om bij de laatst vier te komen en konden we niet meer dan een vijfde plek behalen. En dat deden we natuurlijk. Technisch waren wij beter, maar de Duitsers benutten meer het voordeel van de boarding.' Het leuke vond Ladru dat alle ouders van zijn pupillen meegekomen waren naar Duitsland. Daardoor werd het een gekkenhuis als Ajax speelde. Ook de El trad aan tegen Feyenoord en net als bij de meeste andere elftallen het geval was, werd ook dit duel verloren (4-2). In tegenstelling tot andere trainers geeft Ladru toe dat Feyenoord sterker was dan zijn elftal. Zijn team en zeker Mickey Stefels, nu derdejaars E, vindt hij naar behoren presteren, maar hij mist de echte afmakers, jongens die een wedstrijd kunnen beslissen. Ladru betreurt het vertrek van keeper Jeffrey Kroon. 'Door omstandigheden heeft hij Ajax verlaten. Hij is de eerste speler in de geschiedenis van de club die zelf met de opleiding is gestopt. We betreuren zijn vertrek zeer, aldus Ladru. E2 speelt 7 tegen 7 Het jongste jeugdelftal, dat ook onder hoede van Patrick Ladru staat, heeft weinig gedaan tijdens de winterstop. Wel werd vriendschappelijk gespeeld tegen Feyenoord, de geliefde sparringpartner van Ajax deze winter. Op een half veld werd zeven tegen zeven gespeeld. 'Helaas durfde Feyenoord niet op een heel veld met een volledig elftal te spelen,' zegt Ladru. 'De Rotterdammers spelen de eerste helft van het seizoen met de E2 altijd zeven tegen zeven. Wij zijn nu aan het overwegen of dit ook iets voor Ajax is om te doen. Wellicht bestaat volgend jaar de mogelijkheid om op woensdag dit soort wedstrijdjes af te werken. Nu waren mijn spelers er niet aan gewend.' Ladru is tevreden over de gesprekken met de E'tjes, hoewel sommigen bezig zijn aan hun laatste half jaar als zij niet hard werken aan hun minpunten. Maar Ladru gaat ervan uit dat zijn jongens met steun van hun ouders flink hun best zullen doen om bij Ajax te mogen blijven. Jerghinio Sahadewsing (links) en Omar Boukhari. Foto: Louis van dé Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 110