Donovan Mijnals (links) en Terry Bonné strijden om de bal in een onderling duel tussen de D1 en de D2. Foto: Louis van de Vuurst geklopt en het Jeugdplan onder de dertien kon met een 3-2 nederlaag op zak terug naar de regio Den Haag. Eén elftal was tijdens de veel en veel te lange vorstperiode sterker op het kunstgras, en dat was uitgerekend... Feyenoord. 'Heel lang stond het in Rotterdam 2-2,' zegt De Regt. 'Maar tegen het einde van de tweede helft wist Feyenoord tegen de verhouding in er toch nog 4-2 van maken.' Trainen vindt De Regt momenteel een kunst op zich. 'In deze periode trainen alle elftallen op het kunstgras. Soms staan er wel tachtig man op een veldje en dan is trainen een kwestie van kunst en vliegwerk. Het wordt tijd dat het goed gaat dooien.' D1 zet alle zeilen bij In tegenstelling tot de meeste andere elftallen van Ajax wist de Dl wel van Feyenoord te winnen tijdens de vriendschappelijke duels. 'Gelukkig boekten wij een 7-1 overwinning,' zegt Frits Andriese, de leider van de Dl. Een wedstrijd voor spek en bonen was de partij tegen Zandvoortmeeuwen. Die wedstrijd werd met 16-1 gewonnen. Moeilijker waren de duels tegen stadgenoot AFC (2-2) en de C2 van Abcoude, die Ajax met 3-2 de baas bleef. Ook de Dl is tijdens de rapportbe sprekingen door de mangel gehaald, hoewel er volgens Andriese weinig te mangelen viel. 'De gesprekken met de spelers en ook de ouders zijn positief verlopen. Mij viel op dat de ouders van de jongens de bespreking bijzonder waardeerden. Alle besprekingen liepen dan ook uit. Normaal wordt voor een gesprek een kwartier genomen, maar dat is wel wat weinig. In totaal hebben we zeseneenhalf uur gesproken met iedereen. Of het zin heeft gehad, kunnen we pas beoordelen als er eindelijk weer gespeeld kan worden.' Maar Andriese gaat ervan uit dat de jongens, die natuurlijk allemaal kunnen voetballen, de positieve lijn van de eerste helft van het seizoen voort kunnen zetten. Feyenoord krijgt revanche De D2 speelde tijdens de winsterstop tegen de eigen Dl. 'Eerlijk is eerlijk,' zegt de leider van de D2, Ed Lefeber. 'Ik moet toegeven dat de de tweedejaars D'tjes dit maal veel en veel sterker waren dan wij. We kwamen er niet aan te pas. Eerder dit seizoen hielden we de Dl nog op 2-2 en vierden we dat gelijke spel alsof we gewonnen hadden. Ditmaal waren we stil en werd er in de kleedkamer geen "Ze krijgen voetballes" gezongen.' De D2 oefende eveneens tegen Abcoude. Na een pittige en moeizame wedstrijd won Ajax met 3-0. De doelpunten werden pas in laatste minuten van de wedstrijd gemaakt. Dus een makkie was het niet. 'De tendens bij ons is dat we de winterstop nooit zo goed doorkomen,' vertelt Lefeber. Ieder jaar hebben de jongens grote moeite om in hun spel te komen. Waar het aan ligt, is me een raadsel.' Maar de D2 speelde ook een zeer goed duel. Van de C2 van AFC, met jongens die twee tot drie jaar ouder zijn, werd met 4-1 gewonnen. Een prestatie die zeker goed genoemd kon worden. Minder was de wedstrijd tegen Feyenoord. Op het Rotterdamse kunstgrasveld werd met 3-1 verloren. Spijtig voor Ajax. Het kostte Lefeber moeite om toe te geven dat Feyenoord de betere ploeg was en dat Ajax verdiend verloren had. Lefeber vindt dat de jongens zich het verlies van Feyenoord goed ter harte moeten nemen. 'Dit zijn de graadmeters. Het wordt tijd voor revanche!' Gekkenhuis voor de E1 De laatste competitiewedstrijd van de El voor de winterstop was tegen 141

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109