Tevreden is Grootenboer over de gesprekken die gevoerd zijn met spelers. 'Er zijn er maar twee of drie met een minnetje, daarom zie ik de tweede helft van de competitie met vertrouwen tegemoet. We staan acht punten voor op de achtervolgers, dus het kampioenschap mag ons niet meer ontgaan.' Het rooskleurige beeld van de nabije toekomst wordt ook veroorzaakt doordat Grootenboer de competitie veel te zwak vindt. 'Wij zitten in de Noordelijke afdeling, terwijl in de Zuidelijke afdeling onder meer PSV en Willem II zitten. Dat zijn toch tegenstanders met meer naam en faam dan de ploegen waar we nu tegen spelen. De uitdaging is nu is om niet te verslappen. Zo'n grote voorsprong op de concurrenten is geen goede stimulans om er voor de volle honderd procent tegen aan te gaan. Toch verwacht ik dat de jongens alles op alles zullen zetten om de tweede helft goed te presteren.' B2 gaat voor gebak Vier keer trad de B2 vriendschappelijk aan en deed dat meer dan verdienstelijk. Er werden maar liefst 21 doelpunten gemaakt, een aantal waar menige ploeg jaloers op zal zijn. Meer dan een gelijkspel tegen Volendam zat er niet in. Op het kunstgrasveld op de Toekomst kwam de B2 niet verder dan 3-3. Een eclatante overwinning werd geboekt op de Al van Abcoude. Met 8-2, ooit een uitslag van Ajax-Feyenoord, werd de tegenstander naar huis gestuurd. Sportclub Feyenoord moest genoegen nemen met Brutill Hosé geeft een Feyenoorder het nakijken. Foto: Louis van de Vuurst een 3-2 nederlaag en Haarlem moest even harder slikken, 5-2. 'Al met al hebben we de winterstop bijzonder goed doorstaan,' zegt de trotse leider van de B2, Cor van Eijden. 'Het is jammer dat we voor die mooie overwinningen geen punten krijgen. Maar in ieder geval kunnen we met opgeheven hoofd de tweede helft van het seizoen tegemoet zien. Ik reken erop dat de jongens de eerste wedstrijd van de competitie zullen winnen, want dan krijgen we allemaal gebak van de trainer.' Fortuna thuis, altijd lastig. Trainer, ga maar vast sparen! C1 zaalvoetbalt de winter door Het elftal van trainer Hennie de Regt speelde twee zaalvoetbaltoernooien. Tien jongens togen naar Maastricht en tien naar Emsdetten in Duitsland. In Maastricht, waar De Regt zelf aanwezig was, speelde zijn ploeg onder meer tegen PSV, Feyenoord en natuurlijk MW. De Cl ging met de eerste prijs naar huis door in de finale PSV te verslaan. Co Adriaanse begeleidde de Cl in Duitsland, alwaar aangetreden werd tegen Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach. In Emsdetten moest genoegen genomen worden met de tweede plaats omdat het Turkse Galatasaray in de eindstrijd sterker bleek. De Regt heeft een aantal van zijn spelers tijdens de bespreking van het kerstrapport gewaarschuwd dat zij beter hun best moeten doen, maar over het algemeen toont hij zich zeer tevreden. Hoewel ook de Cl, net als een aantal andere jeugdelftallen van Ajax, verloor van... Feyenoord. Daarentegen werd gewonnen van het jeugdplan onder de veertien en gelijkgespeeld tegen Haarlem. Kunst en vliegwerk Veel vriendschappelijke wedstrijden en nog geen competitieduels. Dat is de balans van de C2. Maar Hennie de Regt, die ook de C2 onder zijn hoede heeft, kan met opgeheven hoofd op de winterstop terugkijken. De meeste oefenwedstrijden werden gewonnen. Abcoude werd met 3-2

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107